Menu Region

A.Koziński: Zielony PR dla Polski

A.Koziński: Zielony PR dla Polski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

redaktor działu opinie dziennika "Polska"

3Komentarze Prześlij Drukuj
Polska odniosła sukces. Bez względu na to, co wydarzy się podczas konwencji klimatycznej w Poznaniu, to wydarzenie pozwoli nam pokazać światu, że jesteśmy sprawnym organizatorem zdolnym do największych nawet wyzwań.
Nie sądzę, by obrady ministrów środowiska i gości ONZ-owskiego szczytu przyniosły jakikolwiek rezultat. Zdecydowana większość uczestników konwencji zdaje się zachowywać jak podczas partyjnych nasiadówek w czasach PRL.

Wydaje im się, że wystarczy wygłosić kilka szczytnych haseł, napisać garść patetycznych przemówień, by do rewolucji porwać cały świat. Tymczasem w XXI wieku idee nie znajdują zbyt wielu odbiorców - każdy woli twarde fakty, najlepiej dające się przeliczyć na euro lub dolary.

Bez znalezienia sposobu ograniczenia emisji dwutlenku węgla adekwatnego do współczesnych czasów nie uda się tego dokonać. A na razie większość uświadomionych ekologicznie osób nawet nie próbuje szukać.

Ale bez względu na to, jak długa jest ślepa uliczka, w której znaleźli się ekolodzy, to z konwencji w Poznaniu możemy się tylko cieszyć. Bo takie szczyty to fantastyczna sposobność, by zademonstrować światu, że współczesna Polska nie ma nic wspólnego z krajem z dawnego obozu socjalistycznego.

Owszem, ciągle brakuje nam autostrad, nowoczesnych lotnisk czy powszechnego dostępu do internetu. Ale nasze miasta są czyste, po ulicach chodzą elegancko ubrani ludzie, a po ulicach jeżdżą drogie samochody.

Fajnie, że świat wreszcie może zobaczyć, że przestaliśmy być krajem, w którym koń to podstawowy środek lokomocji. Dokładnie po to organizuje się takie konwencje, by móc się pokazać z jak najlepszej strony. Takie szczyty robią lepszy PR Polsce niż tysiąc spotów reklamowych w telewizji CNN.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zielony PR dla Polski

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fotek2@poczta.onet.pl (gość)  •

Post powtórzony.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zielony PR dla Polski

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fotek2@poczta.onet.pl (gość)  •

Człowieku policz ile naprawdę to będzie kosztowało zwykłego człowieka.To nie jest tylko sama energia elektryczna ale od razu potężne podwyżki wszystkich artykułów ,ciepłej wody, centralnego ogrz.ciepłej wody,dosłownie wszystkiego.dojdzie presja na wynagrodzenia bo żaden budżet domowy tego nie wytrzyma.To jest zwykłe oszołomstwo.A kataklizmy zawsze były ,u nas też .Jak chcecie wiedzieć to trzeba trochę pogrzebać w annałach historycznych a wtedy się dowiecie że były one większe niż obecnie.Nawet w Ameryce Południowej upadła potężna cywilizacja tylko z powodu że zaczeła sie długo trwała susza .

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie chwali się dnia przed zachodem słońca

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Niniol (gość)  •

Impreza się dopiero zaczęła, jeszcze wiele może się zdarzyć. Od jakiejś porządnej wtopy organizacyjnej po przyjęcie ustaleń, które puszczą nas z torbami...

odpowiedzi (0)

skomentuj