GKS Tychy jedynie zremisował przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków 1:1

Patryk Trybulec
GKS Tychy - Znicz Pruszków
GKS Tychy - Znicz Pruszków Patryk Trybulec
GKS Tychy jedynie zremisował przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków 1:1 (0:1).

Podopieczni trenera Kamila Kieresia pierwszej połowy z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych. To rywale lepiej radzili sobie bowiem na boisku, prowadzili grę i w 39. minucie wyszli na prowadzenie wykorzystując fatalny błąd tyskiej defensywy. Gospodarze zdecydowanie lepiej zagrali po przerwie. Tuż po powrocie na boisko GKS rozgościł się na połowie rywala i konsekwentnie dążył do wyrównania, uważając jednoczenie na groźne kontry przeciwnika. Trybuny tyskiego stadionu oszalały ze szczęścia w 73. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Marcin Radzewicz. Do pełni szczęścia zabrakło jednak skuteczności i nieco szczęścia, bo sytuacji do objęcia prowadzenie piłkarze z ul. Edukacji mieli co niemiara. W bramce gości doskonale spisywał się jednak były bramkarz GKS Piotr Misztal.

- Z perspektywy pierwszej połowy, gdy do przerwy przegrywaliśmy 0:1, moglibyśmy się cieszyć z jednego punktu. Jednak mimo że w drugiej połowie odrobiliśmy straty, uważam, że straciliśmy dwa punkty – powiedział po meczu trener GKS Tychy, Kamil Kiereś. - W pierwszej połowie nie poradziliśmy sobie z ustawieniem Znicza i to przeciwnik realizował to, co zamierzał. - Dlatego w przerwie dokonaliśmy dwie zmiany i zamierzaliśmy spuszczać głów. Wszyscy zmiennicy wnieśli dużo do gry i podnieśli jakość zespołu. Gdy doprowadziliśmy do remisu bardzo wierzyliśmy, że trzy punkty jednak tutaj zostaną – relacjonował szkoleniowiec Tyszan.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Mecz z trybun tyskiej areny zobaczyło 7.761 kibiców.

GKS Tychy - Znicz Pruszków 1:1 (0:1)
0:1 Maksymilian Banaszewski (39)
1:1 Marcin Radzewicz (73)