Menu Region

Unia Europejska: Spada produkcja wina

Unia Europejska: Spada produkcja wina

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Bieżący rok nie jest dobry dla europejskich producentów wina. Międzynarodowa Organizacja Winorośli i Wina przekazała prasie pierwsze szacunki dotyczące produkcji tego trunku na świecie.
Dyrektor organizacji, Federico Castellucci powiedział na konferencji prasowej w Paryżu, że w krajach Unii Europejskiej zanotowano w tym roku najniższą produkcję wina od 1991 roku. Globalna produkcja wszystkich krajów Unii spadła o prawie milion 300 tysięcy hektolitrów w porównaniu do słabego roku 2007. Za ten spadek odpowiadają przede wszystkich wielcy producenci wina na naszym kontynencie, jakimi są Francja, Portugalia i Austria.

Zdaniem Federico Castellucciego, spadek produkcji w tych krajach nadrabia przynajmniej częściowo Europa Środkowa. Jak powiedział, nowi członkowie zanotowali wzrost produkcji i ich rezultaty są całkiem interesujące.

Wzrost produkcji wina w naszej części Europy zawdzięczamy przede wszystkim Węgrom i Rumunii. W tym ostatnim kraju zanotowano w tym roku nagły skok produkcji wina o prawie 20 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się