Menu Region

Warszawa: Proces kardiochirurga Mirosława G.

Warszawa: Proces kardiochirurga Mirosława G.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed Sądem Rejonowym Warszawa Mokotów trwają wyjaśnienia pacjentów, oskarżonych o wręczanie łapówek kardiochirurgowi Mirosławowi G. Lekarz jest oskarżany, między innymi, o przyjmowanie korzyści majątkowych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Jedna z przesłuchiwanych przez sąd oskarżonych, żona jednego z pacjentów, powiedziała, że nigdy nie wręczała łapówek Mirosławowi G. - ani w formie gotówki ani prezentów. Podkreśliła, że jest zaskoczona tym , iż znajduje się na ławie oskarżonych. Przyznała natomiast, że przekazywała lekarzowi kopertę, co znajduje się zrobionym przez CBA filmie, jednak zawierała ona wyniki badań jej męża a nie łapówkę, jak utrzymuje prokurator.


Kobieta opowiadała, jak rok temu nad ranem do jej mieszkania przyszli funkcjonariusze CBA i zabrali ją do prokuratury na przesłuchanie. Kobieta utrzymuje, że do domu wypuszczono ją dopiero około godziny 15.00, a podczas przesłuchania nie dostała nic do jedzenia. Jak relacjonowała, funkcjonariusze nie poczęstowali jej nawet herbatą. Pokazano jej także film, na którym widać jak wchodzi do gabinetu doktora G. i wręcza mu kopertę.

Z aktu oskarżenia wynika, że prokuratura postawiła zarzuty doktorowi G. oraz jego pacjentom na podstawie nagrań oraz podsłuchów. Między innymi z kamery zainstalowanej w gabinecie kardiochirurga.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się