Menu Region

W. Brytania: konflikt polityczny po aresztowaniu posła

W. Brytania: konflikt polityczny po aresztowaniu posła

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Wielkiej Brytanii aresztowanie konserwatywnego posła, jego przesłuchanie oraz przeszukania w jego biurach i domu przeradzają się w bardzo poważny konflikt polityczny. Takiego zdania są komentatorzy w dzisiejszej brytyjskiej prasie.
"Financial Times" podkreśla, że naruszono immunitet poselski, a działanie Scotland Yardu było "absurdalną nadgorliwością" i wykazało jak policja rozumie swobodę dostępu do informacji. Na łamach gazety możemy przeczytać, że nie po raz pierwszy policja skorzystała z okazji, żeby "pokazać, kto tu rządzi" i pozwoliła sobie na "dramatyczne, puste gesty". "Ministrowie wprawdzie twierdzą, że o aresztowaniu dowiedzieli się po fakcie, ale teraz muszą wyjaśnić, dlaczego aresztowano posła, który wykonywał swoje obowiązki i działał w interesie publicznym"- twierdzi "Financial Times".


"Daily Telegraph" zastanawia się, co kierowało Speakerem Izby Gmin, że wydał policji bezprecedensową zgodę na przeszukanie poselskiego biura wewnątrz gmachu parlamentu. Zdaniem wielu posłów pytanych przez dziennik, było to poważne naruszenie immunitetu.

"The Times" uważa akcję policji za "błąd, znieważenie prawa i głupotę", które są "wspaniałym prezentem dla konserwatystów", bo wyrządzają olbrzymią szkodę rządowi. "Być może ministrowie rzeczywiście nie widzieli wcześniej o aresztowaniu, ale tylko niewielu szeregowych wyborców w to uwierzy"- czytamy w dzienniku "The Times".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się