Menu Region

Terroryści do Bombaju przypłynęli kutrem rybackim?

Terroryści do Bombaju przypłynęli kutrem rybackim?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jedna z indyjskich stacji telewizyjnych pokazała zdjęcia kutra rybackiego "Kuber", który - według danych wywiadu Indii - wykorzystali terroryści atakujący cele w Bombaju. Kuter był zarejestrowany w indyjskim porcie Porbandar.
Według informacji ujawnionych przez indyjski wywiad, kuter rybacki "Kuber" został porwany i skierowany na wody Pakistanu. Następnie na jego pokładzie terroryści podpłynęli w okolice Bombaju. Wody przybrzeżne pokonali na pontonie wyposażonym w silnik.

Na pokładzie kutra, przejętego przez indyjską straż przybrzeżną już po rozpoczęciu akcji terrorystycznej w Bombaju, odnaleziono ciało zabitego szypra jednostki, broń, amunicję oraz znaczne ilości materiałów wybuchowych.

Władze Indii twierdzą, że organizatorzy bombajskiej operacji terrorystycznej działali z Pakistanu i dostali się do Indii drogą morską z Karaczi. Hindusi nie oskarżają wprost władz Pakistanu, ale twierdzą, że na terenie tego kraju terroryści z islamskich ugrupowań ekstremistycznych znajdują możliwości działania. Pakistan odrzuca te oskarżenia, a dla wyjaśnienia wątpliwości i pomocy w śledztwie do Bombaju ma przybyć reprezentant szefa pakistańskiego wywiadu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się