Menu Region

Bombaj. Trwa gaszenie hotelu Taj Mahal

Bombaj. Trwa gaszenie hotelu Taj Mahal

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Bombaju trwa gaszenie hotelu Taj Mahal, w którym zakończyła się operacja oczyszczania gmachu z terrorystów. W walce wewnątrz hotelu zabito trzech zamachowców.
W tej chwili w części nieogarniętej pożarem trwają intensywne przeszukania wnętrz hotelowych. Siły bezpieczeństwa obawiają się, że mogą się tam znajdować znaczne ilości materiałów wybuchowych. Do tej pory znaleziono 15 kilogramów środka wybuchowego RDX. Według zeznań zatrzymanego wczoraj terrorysty zamachowcy chcieli wysadzić w powietrze zabytkowy hotel, będący jednym z symboli Bombaju.

Według wstępnego bilansu w ataku terrorystów na finansową stolicę Indii zginęło 22 obcokrajowców. Są to osoby między innymi z Niemiec, USA, Izraela, Australii, a także z krajów Azji południowo-wschodniej. Władze nie chcą na razie podawać oficjalnie ogólnej liczby ofiar ataku terrorystów, który od środy wieczór paraliżował życie Bombaju. Z całą pewnością jednak liczba zabitych przekroczy 150 osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się