Menu Region

Niemcy: Jarmark świąteczny w Norymberdze otwarty

Niemcy: Jarmark świąteczny w Norymberdze otwarty

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Norymberdze otwarty został najsłynniejszy w Niemczech jarmark bożonarodzeniowy. Gospodarze miasta liczą, że do świąt odwiedzi go dwa miliony zwiedzających.
Od rana kupcy rozpoczęli sprzedaż tradycyjnych pierników, kandyzowanych owoców, zabawek, kiełbasek i grzanego wina. Oficjalna ceremonia otwarcia Christkindlesmarktu, czyli Jarmarku Dzieciątka Jezus, odbyła się po południu.

Zgodnie z tradycją, jarmark otwiera Dzieciątko Jezus, które wygłasza specjalną formułę z galerii górującego nad rynkiem w Norymberdze Kościoła Najświętszej Marii Panny. W niemieckiej tradycji postać ta odgrywana jest przez dziewczynkę. Mieszkańcy Norymbergi sami co dwa lata wybierają dzieciątko.

Tradycje jarmarku sięgają XVII wieku. Wśród dwustu stoisk jak zwykle jest też stanowisko oferujące rękodzieło i przysmaki z Krakowa. Stolica Małopolski jest bowiem partnerskim miastem Norymbergii.

Jarmarki bożonarodzeniowe, stanowiące swego rodzaju połączenie targu i wesołego miasteczka, cieszą się w Niemczech ogromną popularnością. Wizyta na jarmarku jest dla wielu Niemców ulubioną formą spędzania wolnego czasu w okresie adwentu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się