Menu Region

Wielka Brytania: Kraj zakazów

Wielka Brytania: Kraj zakazów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wielka Brytania pada ofiarą posuniętych do absurdu przepisów BHP, które popsują w tym roku świąteczną zabawę wielu dorosłym i dzieciom. Dziennik Daily Telegraph poświęcił całą stronę takim przypadkom.
Ofiarą BHP padł na przykład zwyczajowy koncert kolęd, jaki od 20 lat odbywał się wieczorem w Wigilię w galerii handlowej w Mieście Hemel Hempstead. W razie pożaru bowiem 100-osobowy chór skautowski mógłby zagrodzić klientom drogę do wyjść awaryjnych.

W Londynie wielki dom handlowy Selfridges, który co roku urządza w oknach wystawowych wspaniałą szopkę, nie będzie mógł kontunuować tradycji grania kolęd na ulicy - żeby nie dezorientować kierowców i przechodniów i nie spowodować wypadku. W walijskim miasteczku Llandovery sklepikarzom zakazano umieszczania choinek nad szyldami, bo to wymaga przystawienia drabiny, a z drabiny można spaść.

Z kolei w Wimborne w hrabstwie Dorset burmistrz zakazał 400-letniego obyczaju strzelania z muszkietów nad miejską choinką dla odpędzenia złych mocy - żeby nie straszyć dzieci.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się