Menu Region

Od jutra obowiązywać będzie nowy taryfikator mandatów

Od jutra obowiązywać będzie nowy taryfikator mandatów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świelte od jutra możemy zapłacić nawet 500 złotych. Przewiduje to wchodzący w życie nowy taryfikator mandatów - przypomina specjalista z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, aspirant sztabowy Janusz Płodzień.
Mniejszy mandat - niż dotychczas - otrzymamy natomiast za wejście na czerwonym świetle na jezdnię. To jedne z głównych zmian wprowadzonych nowym taryfikatorem, które według Janusza Płodzienia nie mają "rewolucyjnego" charakteru. Mimo to - zdaniem aspiranta - powinny wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

W taryfikatorze - znalazły się też nowe wykroczenia - dodaje Janusz Płodzień. Przykładem jest "spowodowanie niebezpieczeństwa, przy wyprzedzaniu innego pojazdu". Za takie wykroczenie można zapłacić - łącznie - nawet 500 złotych. Nic się natomiast nie zmieni w zakresie przyznawania kierowcom punktów karnych - dodaje Janusz Płodzień. Zaznacza przy tym, że nie wszystkie wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego znalazły odzwierciedlenie w nowym taryfikatorze. Niemniej także będą karane mandatami.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się