Menu Region

Prezydent Lech Kaczyński ma nowego szefa ochrony

Prezydent Lech Kaczyński ma nowego szefa ochrony

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu został przydzielony funkcjonariusz, który będzie pełnił obowiązki jego szefa ochrony. Rzecznik Biura Ochrony Rządu Dariusz Aleksandrowicz powiedział, że funkcjonariusza wskazał Krzysztof Olszowiec - szef prezydenckiej ochrony, który został zawieszony na czas postępowania dotyczącego niedzielnego incydentu w Gruzji.
Lech Kaczyński zaakceptował tę kandydaturę - wyjaśnił Aleksandrowicz. Podkreślił również, że BOR ma obowiązek przez cały czas chronić najważniejsze osoby w państwie.

Decyzja o zawieszeniu Olszowca miała związek z incydentem, do którego doszło w ostatnią niedzielę podczas wizyty Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. W pobliżu granicy z Osetią Południową kolumna samochodów z prezydentami Polski i Gruzji została zatrzymana. Padły strzały z broni maszynowej.

Rzecznik BOR wyjaśniał, że decyzja o zawieszeniu Krzysztofa Olszowca spowodowana jest względami natury technicznej. Chodzi o to, aby podpułkownik Olszowiec mógł udzielić wyjaśnień w prowadzonym przez BOR postępowaniu i mógł się stawiać na wezwania prokuratury bez kolizji ze służbowymi obowiązkami.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się