Menu Region

Sarkozy i Merkel są znacznie popularniejsi we Włoszech niż w...

Sarkozy i Merkel są znacznie popularniejsi we Włoszech niż w swoich krajach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jest to jeden z zaskakujących wyników sondażu przeprowadzonego przez francuską telewizję informacyjną Frace24. Sondaż został przeprowadzony w sześciu krajach. Były to Niemcy, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania i Stany Zjednoczone.
Odpowiadającym zaproponowano kilkadziesiąt nazwisk znanych na całym świecie przywódców politycznych i duchowych. Należało wskazać osobistość najbardziej lubianą oraz najbardziej wpływową. Wybór był duży - od prezydentów największych krajów po papieża i Dalajlamę. Test popularności wygrał bezapelacyjnie we wszystkich sześciu krajach Dalajlama. Druga jest Angela Merkel ze średnim wynikiem 54 procent pozytywnych opinii. Jednakże pani kanclerz wyraźnie nie podoba się Brytyjczykom, z których tylko 28 procent wypowiada się o niej pozytywnie. Kolejne miejsca zajęli Tony Blair, Benedykt XVI i Nicolas Sarkozy.

Za najbardziej wpływową postać na świecie uznano George'a Busha. Jednak Francuzi i Niemcy uważają, że większy wpływ na losy świata ma Władimir Putin. Angela Merkel i Nicolas Sarkozy zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się