Menu Region

Tajner nie kieruje z tylnego fotela

Tajner nie kieruje z tylnego fotela

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Robert Małolepszy

Prześlij Drukuj
Z Łukaszem Kruczkiem, pierwszym trenerem polskiej kadry skoczków narciarskich, rozmawia Robert Małolepszy.
Latem Adam Małysz skakał co najwyżej średnio. Boi się Pan zimy?
Nie, bo wiem, jak Małysz i my podchodziliśmy do sezonu letniego. To miało być wyłącznie przygotowanie do zimy. Niczego wam nie obiecam, ale jestem naprawdę spokojny. Musi być dobrze, bo przygotowania przebiegły wyjątkowo spokojnie. Zrobiliśmy wszystko, co sobie zaplanowaliśmy. Nawet w Lillehammer, gdzie po raz pierwszy skakaliśmy na śniegu, mieliśmy szczęście do pogody. Wiało, była odwilż, ale podczas naszych treningów było OK.

Z kadrą pracuje już Pan piąty rok. Czego nauczył się Pan od swoich poprzedników, których był Pan asystentem?
Od Heinza Kuttina organizacji i poruszania się w świecie skoków: co u kogo można załatwić, jak wybierać sprzęt, gdzie szukać, jak go testować. Od Hannu Lepistoe chłodnego spojrzenia na trening. Ale dodam do tego jeszcze Apoloniusza Tajnera, bo przecież byłem jego zawodnikiem. Od niego pożyczyłem sztab, który powinien pracować dla kadry.

Gdy został Pan pierwszym trenerem kadry, od razu pojawiły się głosy, że to Apoloniusz Tajner jako prezes związku będzie kierował teraz kadrą z tylnego siedzenia.

No i co mam powiedzieć poza tym, że to bzdura. Wszystkie decyzje podejmuję sam, a prezes interesuje się oczywiście kadrą, ale wcale nie bardziej niż wy, dziennikarze. Dzwoni do mnie, pyta, jak leci, co robimy, jakie mamy plany i tyle.

Do której szkoły trenerskiej Panu bliżej - austriackiej, fińskiej czy polskiej?
Z każdej wziąłem po trochu, ale staram się wypracować własny styl oparty na teoriach profesora Jerzego Żołądzia. Czyli chyba jednak polskiej, bo nie odkrywam nowych lądów, tylko czerpię z tego, co już kiedyś w pracy z Małyszem i spółką się sprawdziło?

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się