Menu Region

Ratusz zdecydował: most Śląsko-Dąbrowski będzie otwarty od...

Ratusz zdecydował: most Śląsko-Dąbrowski będzie otwarty od 27 sierpnia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Wasze artykuły

Karolina Socka

Prześlij Drukuj
Ratusz zdecydował: most Śląsko-Dąbrowski będzie otwarty od 27 sierpnia Ratusz zdecydował: most Śląsko-Dąbrowski będzie otwarty od 27 sierpnia
- Przywrócenie stołecznego mostu Śląsko-Dąbrowskiego dla samochodów osobowych planowane jest na 27 sierpnia - potwierdził Tomasz Kunert z Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym.
- Otwarcie mostu nie jest związane z sytuacją w rejonie tunelu Wisłostrady. Decyzja o wcześniejszym przywróceniu mostu do ruchu indywidualnego podjęta została w połowie lipca, przy zamknięciu pl. Wileńskiego dla autobusów - wyjaśnia Wiadomościom24 Tomasz Kunert z Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym.

Kierowcy z utęsknieniem czekają na ten moment, ale w obecnej sytuacji, gdy z ruchu na dłużej zostaje wyłączony tunel Wisłostrady, otwarcie mostu nie musi oznaczać ułatwienia w przejazdach przez miasto. W godzinach szczytu większość kierowców udaje się w stronę Śródmieścia, dokładnie w kierunku zamkniętej Wisłostrady.
Stamtąd kierują się do zapchanego Powiśla, co w rezultacie już daje ogromne korki.

Na razie mostem Śląsko-Dąbrowskim swobodnie przemieszczają się autobusy i tramwaje. Jeśli dodamy do tego prywatnych kierowców i wszystkich tych, którzy będą chcieli ominąć Wisłostradę kłopoty komunikacyjne mogą sięgnąć zenitu.

- Należy pamiętać, że wytyczony zostanie buspass na całej długości al. Solidarności po stronie praskiej, a na ul. Jagiellońskiej utrzymana zostanie obecna organizacja ruchu, tj. pozostawione zostaną określone odcinki drogi wyłącznie dla komunikacji publicznej - uspokaja Tomasz Kunert. - Ponadto, na chwilę obecną planujemy, że w godzinach szczytu (godz. 6-10 rano i 15-19 po południu) nie będzie bezpośredniego przejazdu z Pragi na pl. Bankowy i z powrotem przez most.

Cały tekst czytaj na: Wiadomosci24.pl
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się