Euro 2008: Biało-czerwoni odpadli z turnieju

Polska odpadła z piłkarskich mistrzostw Europy. Biało-czerwoni ulegli reprezentacji Chorwacji 0:1.
Bramkę w 52. minucie strzelił Ivan Klasnić. Spotkanie na stadionie w Klagenfurcie obejrzało 30 tysięcy widzów. Żółte kartki otrzymali Marcin Wasilewski i Tomasz Zahorski oraz Hrvoje Vejić i Ognjen Vukojević. Spotkanie prowadził Kyros Vassaras z Grecji.

Polska zajęła czwarte, ostanie miejsce w grupie B piłkarskich mistrzostw Europy. Do dalszej fazy rozgrywek Euro 2008 awansowały reprezentacje Chorwacji i Niemiec.

W drugim meczu grupy B Niemcy w Wiedniu pokonali 1:0 Austrię po golu Michaela Ballacka w 49. minucie. Żółtymi kartkami zostali ukarani: Martin Stranzl, Erwin Hoffer, Andreas Ivanschitz - wszyscy z Austrii. Spotkanie sędziował Manuel Mejuto z Hiszpanii. Mecz na stadionie Ernsta Happela w Wiedniu obejrzało 51 tysięcy widzów.

W ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy Chorwaci zmierzą się z Turcją, natomiast Niemcy zagrają z Portugalią.