Menu Region

Unijne instytucje potępiły zamachy terrorystyczne w Bombaju

Unijne instytucje potępiły zamachy terrorystyczne w Bombaju

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W nocy oświadczenia w tej sprawie opublikowały Komisja Europejska, oraz Francja, w imieniu Wspólnoty. Dziś natomiast słowa potępienia popłynęły z Parlamentu Europejskiego.
Terroryzm to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa, stabilności i demokratycznych wartości - napisał przewodniczący Parlamentu. Hans-Gert Poettering podkreślił, że walka z terroryzmem musi być priorytetem dla społeczności międzynarodowej.

Szef Parlamentu poinformował także, że stara się zorganizować powrót z Bombaju delegacji z udziałem siedmiu deputowanych, w tym jednego Polaka, trzech tłumaczy i kilku urzędników. Byli oni zakwaterowani w hotelu, który zaatakowali terroryści. Wszyscy są już bezpieczni i mogą liczyć na opiekę francuskiego konsulatu.

Wsparcie udzielane jest też także innym Europejczykom, którzy przebywają w Bombaju. Unijni ministrowie spraw wewnętrznych we wspólnym oświadczeniu poinformowali, że zapewniona jest pomoc medyczna i konsularna. Mieszkańcy tych państw Unii, które nie mają w Bombaju przedstawicielstwa dyplomatycznego, mogą zwrócić się o pomoc do placówki innego kraju członkowskiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się