Zjednoczona Lewica ma listy wyborcze: Palikot bierze...

  Zjednoczona Lewica ma listy wyborcze: Palikot bierze Sosnowiec

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kampania SLD w województwie śląskim "na Dudę". Politycy SLD pod kopalnią Bobrek rozdawali kołoczyki oraz ulotki. Ostatnie sondaże dają
  1/5
  przejdź do galerii

  Kampania SLD w województwie śląskim "na Dudę". Politycy SLD pod kopalnią Bobrek rozdawali kołoczyki oraz ulotki. Ostatnie sondaże dają Zjednoczonej Lewicy 11-procentowe poparcie ©Iwona Makarska/Dziennik Zachodni

  "Jedynki" Zjednoczonej Lewicy w regionie są już znane. Tylko cztery okręgi dla kandydatów SLD. Kandydaci Ruchu Palikota, zgodnie z koalicyjną umową, zostali liderami list w Sosnowcu i Rybniku
  Działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej rozpoczęli wczoraj przed kopalnią Bobrek w Bytomiu kampanię wyborczą. O godz. 5.30 rano rozdawali górnikom kołoczyki i obiecywali przywrócenie deputatów węglowych. Można powiedzieć, że robią kampanię "na Dudę", bo obecny prezydent RP Andrzej Duda zastosował podobną metodę. Czy SLD będzie równie skuteczny?

  Ostatnie sondaże wskazują, że Zjednoczona Lewica, którą tworzą m.in.
  Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Ruch Palikota może liczyć nie tylko na przekroczenie progu wyborczego - dla koalicji to 8 procent, a nawet na wynik dwucyfrowy - 11 procent. To jak premia za zakopanie toporów wojennych i wspólny start.

  Nowej jakości brak

  Do tej pory udało się ustalić "jedynki" w wszystkich okręgach. W województwie śląskim cztery (Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała i Częstochowa) obsadzili działacze SLD, zaś w Sosnowcu i Rybniku liderami list zostali przedstawiciele Ruchu Palikota.
  Zapewne nie wszystkim wyborcom SLD się to spodoba - zwłaszcza oddanie symbolicznej dla lewicy listy w Sosnowcu, którą będzie otwierał Jerzy Borkowski, obecny poseł Ruchu Palikota, który nie wyróżnił się w minionej kadencji wyjątkowymi osiągnięciami.

  Politycy SLD w Bytomiu:


  Na drugie miejsce SLD rekomendowała Witolda Klepacza - w mijającym sezonie parlamentarnym zdołał odejść do Palikota, a następnie wrócić na łono SLD. Ma on swój stały, wierny elektorat, ale trzeba sobie jasno powiedzieć: lewica nie postawiła na nową jakość, chociaż "młodych wilczków" w jej szeregach nie jest znowu tak mało - Tomasz Niedziela radny SLD w Sosnowcu nie ma jdnak zamiaru walczyć o poselski mandat.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Mam 2 pytania do pana Kalite

  Artur Gralla

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Pierwsze czy zarejestrowal ta ustawiona liste ktora pan niedziela wyslal mu na maila o godzinie 31.08.2015 o godzinie 18:07 a spotkanie w sprawie list zaczynalo sie o godzinie 18:30 z ktorej ja...rozwiń całość

  Pierwsze czy zarejestrowal ta ustawiona liste ktora pan niedziela wyslal mu na maila o godzinie 31.08.2015 o godzinie 18:07 a spotkanie w sprawie list zaczynalo sie o godzinie 18:30 z ktorej ja zostalem wyrzucony i nie moglem startowac z listy a chcialem i dlaczego calkiem wyrzucil z listy chora na bialaczke pania Katarzyne Jablonowska ktora miala najpierw byc 3 potem zostala przesunieta na 16 pozycje a na koncu wyrzucona.na moim profilu wszystko jest opisane bo chca ze mnie teraz zrobic wariata.

  https://www.facebook.com/artur.gralla/media_set?set=a.623625057777902.1073741912.100003912409398&type=3

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tęczowa koalicja, POPSL & Spółka SLDRP, nie była w tym roku na urlopach

  Kaya (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tzn. oprócz lady Kopacz wraz z „zaprzyjaźnionymi” na przeróżnych wycieczkach po kraju i w Pendolino. Czyli od przyszłego roku w Sejmie i URM również nie powinno być żadnych urlopów. A zresztą, one...rozwiń całość

  Tzn. oprócz lady Kopacz wraz z „zaprzyjaźnionymi” na przeróżnych wycieczkach po kraju i w Pendolino. Czyli od przyszłego roku w Sejmie i URM również nie powinno być żadnych urlopów. A zresztą, one niby z jakiej racji, a której w istocie nigdzie nie ma! Oto ewidentny powód, stanowiska:

  Kiedy PiS poddał rząd w 2007 roku do dymisji, wówczas zadłużenie zagraniczne opiewało na kwotę ca. 568,8 mld zł, vide portal NBP. Natomiast na I kw. 2015 roku to samo zadłużenie wynosi już horrendalną kwotę 1.252.609 mln zł. Czyli i stanowi: 1 252,6 mld zł (1 bilion 252 miliardy 609 miliony). Kwota zadłużenia in puncto 2007 roku została wygenerowana przez okres długich 18 lat, bo (2007 – 1989). Ten stan zadłużenia dokonały przeróżne ekipy, więc począwszy od AWS, poprzez SLD, a na PiS skończywszy. Z kolei zadłużenie za PO wygenerowane jest przez krótki okres 7-lat (2014 – 2007). Notabene, i co gwoli ścisłości, PiS w okresie 25 lat, tj. 300 m-cy, był u rządu zaledwie 18 m-cy. I nigdy samodzielnie, bo z rebeliantami z LPR i Samoobrona.

  Po dokonaniu prostego matematycznego przeliczenia kwot, (1 252,6 mld zł - 568,8 mld zł), wychodzi i na to, że PO zadłużyła finanse państwa o kwotę 683,8 mld zł. Czyli wygenerowała wzrost zadłużenia o poziom 120,22%. I jeśli spojrzeć teraz na kwotę spłaty odsetek od ww. zadłużenia, wtedy pojawia się kwota ca. 43 mld zł, bo tyle właśnie płaci się rokrocznie przeróżnym lichwiarzom, udzielających kredytów. Z kolei dochód państwa z podat. to ca. 300 mld zł rocznie, i który latami jest niemalże constans. A zatem, i cóż znowu z przeliczenia, wychodzi również tak, że spłata odsetek dla lichwiarzy „zżera” rokrocznie około 1/7 dochodu z podatków. No ładnie, PO wielce mądralińską jest, lecz nie potrafi zarobić do budżetu jednej złotówki. I nie inaczej jest z samym SLD, dotychczas wyjątkowo cichym. Przecież nie z nieba wzięło się twierdzenie: „SLD to cichy koalicjant POPSL”! Natomiast opozycją było w tym czasie, kiedy POPSL-owi zgadzały się głosy w Sejmie.

  Jednak gdyby SLD było opozycją wraz z PiS, więc tą niezmienną i solidarną, wówczas pasztet spowodowany przez POPSL byłby dzisiaj znacznie mniejszym. Jak także, i żaden POPSL nie byłby po raz drugi u steru rządu.

  Wniosek: SLD od swojej cichej koalicji z POPSL się w niczym nie różni. Jak samo zeszło obecnie do tych 3% i z byłych 18-stu, wtedy znowuż zajeżdżają do górników, ażeby ponownie ich omotać złotymi rybkami czy masą gruszek na wierzbach. I raczej wyłącznie w tymż celu, aby SLD mogło pozostać już tym razem tym oficjalnym koalicjantem POPSL. To jest aksjomat, a nie jakaś swobodna narracja.

  I stąd, na razie takie czyste zamysły wobec wyborców ma jedynie PiS. Bo ten od 8 lat nie zmienia rodzaju swoich zamiłowań i poglądów na stan kondycji państwa. PiS, siedząc w opozycji, był w tym czasie tym rzeczywistym i niezłomnym opozycjonistą. Dlatego, moim skromnym zdaniem, to li tylko PiS-owi należy się właściwe uhonorowanie jego dotychczasowych starań. Tak, PiS od jesieni powinien rządzić samodzielnie! Kiedy się nie spisze, wówczas ponownie wypad do opozycji. Natomisat ci wszyscy inni, więc grający z POPSL w jeden puzon, więc zamierzający przeżyć kolejne lata z funduszów przyjaciela „Skarb Państwa”- należałoby, zbiorowo i koalicyjnie, skierować do ław opozycji. A wielu z nich i skutecznie poza Sejm. Jak w ławach opozycji zmądrzeją, i wobec wyborców staną się tymi społeczno-moralnymi, wtedy ich ponowny wybór w 2019 roku.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdy w Katowicach pojawił się Rozenek jako poseł Ruchu Palikota ci działacze,którzy tworzyli ten Ruch

  szybki i wściekły (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  w większości odeszli,gdyż nie chcieli spadochroniarza w regionie. Rozenek powołał alkoholika na swojego asystenta społecznego ( "wielkiego Ślązaka z Zabrza" ), a ten w okowach delirium tremens...rozwiń całość

  w większości odeszli,gdyż nie chcieli spadochroniarza w regionie. Rozenek powołał alkoholika na swojego asystenta społecznego ( "wielkiego Ślązaka z Zabrza" ), a ten w okowach delirium tremens sukcesywnie rozwalał wszystko od środka. Wiele razy wysyłano skargi do centrali lecz Palikot i jego spółka nie reagowali. Dla nich Rozenek był wyrocznią. Jego dezercja wyraźnie wskazuje po czyjej stronie była racja. Borkowski spowinowacony z Palikotem także nie reagował. Nie reagowała także szefowa okręgu RP Monika Mika,która napalona na miejsce na liście do sejmu wolała otaczać się działaczami " WOLNYCH KONOPI" , którzy jak wiadomo swoje postulaty sprowadzali do zalegalizowania " MARYCHY" . Dla kierownictwa partii jeden transwestyta był więcej warty niż stu przedsiębiorców, o których tak się Palikot martwił w mediach i wydawanych broszurkach. Każdy kto chce oddać głos na tą formację niech się dobrze zastanowi i pozbawi wszelkich złudzeń, co do intencji tej grupki cwaniaczków!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czerwone przygłupy

  Erwin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  paligłup mo szansa wśród czerwonych przygłupów .


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mam nadzieję,że nawet "czerwony przygłup" posiada granice swojej "głupoty"

  szybki i wściekły (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  czy raczej naiwności. Bo, gdy się chce komuś na złość odmrozić własne kończyny, to już jest z pewnością
  głupota !!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo