Menu Region

Prezes NBP: Obniżka stóp procentowych była niezbędna

Prezes NBP: Obniżka stóp procentowych była niezbędna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sławomir Skrzypek powiedział, że na decyzji Rady Polityki Pieniężnej zaważyło zagrożenie obniżenia wzrostu gospodarczego i prognozy niższej niż się spodziewano inflacji.
Z prognoz ekspertów wynika, że rok 2009 może być znacznie gorszy dla polskiej gospodarki niż rok 2008. Prezes NBP dodał, że w dalszym ciągu wysoki jest poziom konsumpcji i odnotowujemy wzrost inwestycji. Podkreślił, że istnieje obawa, iż wskaźniki te ulegną pogorszeniu.

Sławomir Skrzypek ubolewał, że Narodowy Bank Polski i Rada Polityki Pieniężnej nie informują o możliwych przyszłych ruchach w kwestii wysokości stóp procentowych. Jego zdaniem, ostatnia decyzja RPP wskazuje jednak na zmianę nastawienia tego gremium i w najbliższej przyszłości należy się raczej spodziewać obniżki wysokich na tle Europy stóp.

RPP wczoraj podjęła decyzję o obniżce stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego. W efekcie stanieją kredyty w złotych. Po obniżce podstawowa stopa NBP będzie wynosiła 5,75 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się