Menu Region

Poznań: Proces apelacyjny w sprawie prezydenta Ryszarda...

Poznań: Proces apelacyjny w sprawie prezydenta Ryszarda Grobelnego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Poznaniu rozpoczyna się dziś proces apelacyjny w sprawie prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Proces Grobelnego dotyczy tak zwanego "Kulczykparku".
Sąd Okręgowy uznał, że sprzedaż gruntu w centrum Poznania Grażynie Kulczyk spowodował ponad siedmiomilionową szkodę w budżecie miasta. Na sprzedanym przez miasto gruncie powstała druga część Centrum Handlu i Sztuki "Stary Browar".

W marcu tego roku Ryszard Grobelny i czworo urzędników miejskich zostało skazanych na kary więzienia w zawieszeniu, grzywny i cztero- lub pięcioletni zakaz zajmowania stanowisk związanych z zarządzaniem mieniem komunalnym. Jeżeli sąd apelacyjny utrzyma wyrok, prezydent Grobelny straci stanowisko, a miastem zarządzał będzie komisarz. W ciągu trzech miesięcy odbędą się nowe wybory prezydenckie.

Sąd apelacyjny może także uchylić wyrok. Wtedy proces rozpocznie się od początku. Może też sam ocenić zebrane dowody i prezydenta uniewinnić. Obrońcy prezydenta Grobelnego będą wnioskować o uniewinnienie lub uchylenie wyroku. Będą powoływać się na błędy w ustaleniach sądu pierwszej instancji.

Sąd po wysłuchaniu stron jeszcze dziś chce ogłosić wyrok. Prezydent Grobelny zapowiedział, że pojawi się dziś w sądzie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się