Menu Region

Stany Zjednoczone zaoferowały pomoc władzom Indii

Stany Zjednoczone zaoferowały pomoc władzom Indii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Obecny i przyszły prezydent USA potępili zamachy terrorystyczne w Bombaju. Stany Zjednoczone zaoferowały pomoc władzom Indii, a amerykańskie służby specjalne monitorują sytuację.
"Stany Zjednoczone stanowczo potępiają ataki. Prezydent Bush składa kondolencje rodzinom ofiar oraz narodowi indyjskiemu" - głosi oświadczenie wydane przez Biały Dom. Zamachy, wymierzone w niewinnych cywilów potępił też Barack Obama.

Prezydent elekt podkreślił, że wydarzenia w Bombaju są dowodem na to jak poważnym zagrożeniem jest terroryzm. Obama poinformował, że modli się za ofiary zamachów i ich rodziny. Zarówno obecny, jak i przyszły prezydent są na bieżąco informowani o sytuacji w Bombaju. Barack Obama rozmawiał też na ten temat z sekretarz stanu Condoleezzą Rice oraz ambasadorem Indii w Stanach Zjednoczonych.

W Waszyngtonie na nogi postawiono służby wywiadowcze i antyterrorystyczne, które
zbierają dane na temat sytuacji w Bombaju i analizują napływające dane. Federalne Biuro Śledcze poinformowało, że jest w kontakcie z władzami Indii i zaoferowało wszelką pomoc o jaką zostanie poproszone.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się