Menu Region

Bombaj: W opanowanych przez terrorystów hotelach są dwaj...

Bombaj: W opanowanych przez terrorystów hotelach są dwaj Polacy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polski konsul Janusz Byliński powiedział, że Polacy nie są zakładnikami, a jedynie nie mogą wydostać się z hoteli.
Konsul podkreślił, że Polacy są na razie bezpieczni. Przebywają w swoich pokojach i utrzymują kontakt z konsulatem. Byliński dodał, że konsulat nie ma informacji o Polakach, którzy zostali ranni lub zabici w czasie zamachów.

Sytuacja w mieście jest daleka od normalności. Zamknięto szkoły, wyższe uczelnie i wiele firm. Jednostki antyterrorystyczne przygotowują się do ataku na hotele "Tadż Mahal" i "Oberoi", w których terroryści przetrzymują zakładników.
Według indyjskiej telewizji, terroryści pojmali Amerykanów i Brytyjczyków, wśród zakładników ma też być kilku obywateli Izraela. Dokładne informacje o zakładnikach nie są jednak podawane do wiadomości publicznej.

Zamachowcy ukryli się też w dwóch biurowcach koło hotelu "Oberoi". Prawdopodobnie wzięli tam zakładników - Hindusów. Według miejscowych władz, część zamachowców ukrywa się w mieście. Zdaniem konsula, może więc dojść do kolejnych starć.

Bilans wczorajszych zamachów nie jest zamknięty. Lokalna telewizja mówi o ponad stu zabitych i stu rannych. Inne źródła podają, że zginęło 87 osób, a kilkaset zostało rannych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się