Menu Region

Covery de Burgha

Covery de Burgha

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Lucjan Strzyga

Prześlij Drukuj
Po dwóch latach muzycznych wakacji Chris de Burgh ocknął się z letargu i obdarzył świat nową płytą. Krążek "Footsteps", 24. w karierze kompozytora, trafi do polskich sklepów w czwartek.
Ale nie oszukujmy się, 60-letni cwaniak zagrał nam na nosie. Wśród 15 utworów na płycie tylko dwa są jego ("First Steps" i tytułowy "Footsteps").

Reszta to covery, które w przeszłości kształtowały jego muzyczne gusta. Wśród autorów znaleźli się Bob Dylan, John Lennon, Paul McCartney, a w bukiecie przebojów m.in. "Sealed With A Kiss", "The Long And Winding Road" czy "American Pie".

Trudno dziwić się niechęci de Burgha do kompozycyjnej harówki. Od kiedy w 2003 roku jego córka Rosanna włożyła na piękną główkę koronę Miss Świata, muzyk zajmuje się głównie opędzaniem od dziennikarzy. Pozostaje nam czekać na jego kolejny muzyczny popis.

Chris de Burgh "Footsteps", dystr. Universal Music Polska, cena 34,50 zł

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się