Tablica upamiętniająca Jana Pawła II w Parlamencie...

  Tablica upamiętniająca Jana Pawła II w Parlamencie Europejskim?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualności

  Ponad 50 eurodeputowanych zaproponowało upamiętnienie Jana Pawła II specjalną tablicą w Parlamencie Europejskim. Zaproponowali to przedstawiciele różnych państw i grup politycznych.
  Polski europoseł Witold Tomczak poinformował, że przewodniczący Parlamentu Hans-Gert Poettering otrzymał list w tej sprawie. Napisano w nim, że symboliczna obecność Jana Pawła II przypominałaby jego naukę i apel o budowanie jedności europejskiej w oparciu o fundamentalne wartości określające jej tożsamość. Europosłowie zaproponowali, aby na tablicy przedstawiającej Ojca Świętego, we wszystkich oficjalnych językach Unii znalazło się przesłanie "Europo otwórz drzwi Chrystusowi".

  Przewodniczący Parlamentu przychylnie odniósł się do propozycji eurodeputowanych, ale nie rozmawiał jeszcze o szczegółach projektu. Hans-Gert Poettering zapowiedział, że najpierw będzie chciał się skonsultować z szefami polskich delegacji zasiadających w róznych grupach politycznych. Jeżeli otrzyma jednomyślne poparcie, to zwróci się do prezydium Parlamentu o decyzję w tej sprawie. Dopiero wtedy będą mogły rozpocząć się dyskusje o projekcie i lokalizacji pamiątkowej tablicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo