Menu Region

Zawiadomienie CBA w sprawie Bondaryka w prokuraturze

Zawiadomienie CBA w sprawie Bondaryka w prokuraturze

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka.
Rzecznik CBA Temistokles Brodowski powiedział, że chodzi o podejrzenie niedopełnienia obowiązków i działanie na szkodę interesu publicznego poprzez celowe i świadome utrudnianie kontroli. O zawiadomieniu poinformowano także premiera.

Szef CBA Mariusz Kamiński powiadomił wcześniej Donalda Tuska, że Krzysztof Bondaryk ukrywa swoje wynagrodzenia, które wciąż pobiera od jednej z firm telekomunikacyjnych, gdzie pracował zanim przeszedł do ABW. Chodzi o kwotę półtora miliona złotych, które jeden z operatorów sieci komórkowej wypłaca Bondarykowi.

Szef ABW tłumaczy jednak, że to nie wynagrodzenie, lecz odprawa, którą dostał za to, że nie przyjmie przez rok pracy w konkurencyjnych firmach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się