Menu Region

Biblioteki od Gatesa w każdej polskiej gminie

Biblioteki od Gatesa w każdej polskiej gminie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Nowoczesne biblioteki w każdej gminie wiejskiej - to cel rządowego programu "Biblioteka+" i programu bibliotecznego Billa Gatesa. Rząd i jeden z najbogatszych ludzi świata chcą zamienić polskie wypożyczalnie książek w centra kultury na miarę XXI wieku.
Minister kultury Bogdan Zdrojewski poinformował, że rząd przeznaczy na ten cel ponad 100 milionów złotych. Prawie drugie tyle wyłożą Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja Billa i Melindy Gates. Pieniądze mają być przeznaczone na doprowadzenie internetu do wszystkich czytelni i wyposażenie ich w sprzęt komputerowy, szkolenia dla bibliotekarzy oraz budowę nowych wypożyczalni lub rozbudowę i modernizację istniejących.

Minister kultury tłumaczy, że jedynie 15 procent bibliotek w Polsce spełnia wszystkie związane z nimi oczekiwania. 30-35 procent potrzebuje niewielkich inwestycji, ale już blisko połowa wymaga dużych nakładów.

O dofinansowanie bibliotek gminy będą mogły występować od nowego roku. Rząd ma pokryć 80 procent kosztów modernizacji, gmina około 20 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się