Menu Region

Minister Fedak będzie rozmawiać z prezydentem o emeryturach...

Minister Fedak będzie rozmawiać z prezydentem o emeryturach pomostowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

1Komentarz Prześlij Drukuj
Minister pracy Jolanta Fedak zapowiedziała, że będzie namawiać prezydenta do podpisania ustawy o emeryturach pomostowych.
Lech Kaczyński mówił wczoraj, że jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie. Ustawa ogranicza możliwość wcześniejszego kończenia aktywności zawodowej jedynie dla osób pracujących w szczególnych warunkach.

Minister Fedak zaznaczyła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że prace nad ustawą trwały wiele lat i dalsze odkładanie jej wejścia w życie nie jest dobrym pomysłem. Minister dodała, że negocjacje były bardzo trudne i odesłanie ustawy do dalszych prac mogłoby sprawić, iż znowu trudno byłoby przyjąć rozsądne rozwiązania.


Minister pracy wzięła udział w uroczystości rozdania nagród Państwowej Inspekcji Pracy w konkursie "Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej". Jolanta Fedak podkreśliła, że żadne stanowisko nie powinno być szkodliwe dla zdrowia. Sa jednak prace, których wykonywanie w dłuższym okresie nie jest wskazane. Dlatego też, podejmując taki rodzaj pracy należy myśleć o przekwalifikowaniu.

Nagrodzeni zostali pracodawcy, którzy dbają o pracowników i tworzą ergonomiczne warunki pracy. Wśród laureatów znalazły się firmy z całej Polski reprezentujące branże: stolarską, metalową, kosmetyczną, farmaceutyczną, budowlaną. Szefowie firm zgodnie twierdzili, że pracodawca musi zrobić wszystko, by warunki pracy nie szkodziły zdrowiu i że jak się chce o to zadbać, to można pokonać każdą przeszkodę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Pani Minister

+10 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ANGI  •

Uważam ,że Pani Minister sama powinna się przekwalifikować,ponieważ nic nie wie o pracy w warunkach szkodliwych.Jak popracuje minimum 15 lat to dopiero może zacząć się wypowiadać na ten temat.Totalną bzdurą jest fakt,że pracodawcy zmieniają warunki pracy.To jest totalna bzdura .Pracodawca wykorzystuje pracownika jak tylko może.Za najniższe wynagrodzenie wymaga się od pracownika,aby robił za trzech.Ciekawe skąd Pani Minister ma takie wiadomości ,chyba od swoich pracowników.Prywatne spółki spisują umowy zlecenia ,aby tylko nabić pracownika i nie wydawać im odzieży ochronnej,płacić za urlop itd. ,a co tu mówić o poprawieniu warunków pracy .

odpowiedzi (0)

skomentuj