Menu Region

15-latek z nudów terroryzuje mieszkańców swojego miasta

15-latek z nudów terroryzuje mieszkańców swojego miasta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Małgorzata Moczulska

1Komentarz Prześlij Drukuj
Sąsiadce, gdy zwróciła mu uwagę, nasikał do wózka, w którym spało jej dziecko. Rodzice nie ukrywają, że nie dają sobie rady z młodym przestępcą. Policja też.
Ma 15 lat, a mieszkańcy jego miasta drżą na myśl, że mogliby go spotkać na ulicy.- Wydawałoby się, że to jeszcze dziecko, ale to już bandzior - mówią dziennikarzom mieszkańcy 35-tysięcznego Dzierżoniowa na Dolnym Śląsku. Boją się przedstawiać. Adam wiele razy udowodnił, że jest nieobliczalny. Sąsiadce, która raz zwróciła mu uwagę, nasikał do wózka, w którym spało jej dziecko. Rodzice nie ukrywają, że nie dają sobie rady z młodym przestępcą.

Nawet policja jest bezsilna. - To zdemoralizowany i wyrachowany chłopak. Dokładnie wie, że jest bezkarny, bo co z tego, że my go łapiemy i odwozimy do ośrodka wychowawczego. Dla niego to żadna kara - mówi Anita Guzek z komendy powiatowej w Dzierżoniowie.

Chłopak w ciągu roku popełnił prawie 30 przestępstw. Za każdym razem robił to, uciekając z ośrodka wychowawczego, w którym sąd rodzinny umieścił go już kilkanaście miesięcy temu. W tym czasie policja aż 10 razy nakazem sądu odwoziła go do takich placówek.

Ale zawsze po kilku dniach uciekał. Zanim ponownie zostawał zatrzymany, mijały tygodnie. W tym czasie robił, co chciał. Zniszczył kilka nowych przystanków, włamywał się do mieszkań i altanek. Niemal doszczętnie spalił dom jednorodzinny. - Straciłem jakieś 20 tys. zł. Nic nie ukradł, a policji tłumaczył, że podpalił z nudów - opowiada jedna z poszkodowanych.

Czesław Słodziński, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach, dobrze Adama pamięta. Jest przekonany, że chłopaka będzie bardzo trudno zresocjalizować. - Kiedy do nas przyjechał, miał przy sobie ogromny nóż. Od razu zapowiedział, że po tygodniu ucieknie. I tak zrobił - opowiada Słodziński. Nawet wychowawcy, którzy przecież każdego dnia mają do czynienia z trudną młodzieżą, boją się 15-latka.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Bezstresowe wychowanie

+8 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

angrusz (gość)  •


To są skutki bezstresowego , czytaj bezkarnego wychowania , lansowanego przez " nowoczesnych " pedagogów w szkołach .
Były tzw " łapy " , które były sprawiedliwymi i dolegliwymi karami .
Skoro ich nie ma to już w początkowych klasach są uczniowie , którzy nic sobie nie robią z upomnień nauczyciela czy uwag w zeszycie .
Pora tych " pedagogów " odsunąć od władzy .

odpowiedzi (0)

skomentuj