Menu Region

Mariusz Trynkiewicz, Leszek Pękalski, Henryk Moruś......

Mariusz Trynkiewicz, Leszek Pękalski, Henryk Moruś... Mordercy sprzed lat szykują się na wolność

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

22Komentarze Prześlij Drukuj
Te nazwiska budziły grozę w całej Polsce. Mariusz Trynkiewicz, Leszek Pękalski, Henryk Moruś w najbliższych latach opuszczą więzienne cele. Nikt nie wykluczy, że mogą chcieć wrócić do zabijania - o sadystycznych zbrodniarzach pisze Anita Czupryn
Piotrków Trybunalski, 1988 r. Jest lato, dzieciaki kąpią się w piotrkowskim zalewie. Młody nauczyciel WF Mariusz Trynkiewicz - wysoki, szczupły ciemnowłosy - zagaduje trzech chłopców: 11-letniego Tomka Ł. i 12-letnich Artura K. oraz Krzysztofa K. Namawia dzieci, aby poszły z nim do jego mieszkania. Kusi, że ma w domu dobrą, heavymetalową muzykę, ma też karabinek i chętnie pokaże im, jak się strzela. Chłopcy nie mają pojęcia, że ten sympatyczny mężczyzna jest na przepustce z więzienia, jaką otrzymał z powodu choroby matki, że był karany za seksualne wykorzystywanie dzieci.
Nikt z nich nie słyszał o pedofilii i złym dotyku. Ufnie idą z nim na ul. Działkową, gdzie mieszka. Nie wiedząc, że idą po śmierć. Już nie pozwolił im wyjść od siebie i wrócić do rodziców. Zanim skonali, wykrwawiając się od wielu ran, jakie zadawał im finką, wielokrotnie gwałcił ich i torturował. A potem sycił oczy widokiem ich bezbronnych, zbezczeszczonych ciał, zaspokajając w ten sposób swoje zboczone chucie. Jeszcze tego samego dnia, jakby nigdy nic, pojawił się na obiedzie u rodziców. Zwłoki dzieci przez kilka dni trzymał w piwnicy, oblewał środkami dezynfekującymi, a następnie wywiózł do lasu i tam je spalił. Wartburgiem. Nocą. Nie mając prawa jazdy.

Szczątki ciał chłopców przypadkiem znalazł grzybiarz. Na Piotrków Trybunalski padł blady strach. Ludzie bali się wypuszczać dzieci z domu. Po mieście poszła plotka, że zabójcami są sataniści, bo wcześniej ktoś w mieście poodwracał krzyże. Policjanci sprawdzali każdego podejrzanego ubranego na czarno. Ale nie mieli żadnych dowodów. Śledztwo ruszyło naprzód, gdy jeden z funkcjonariuszy skojarzył pedofila Mariusza Trynkiewicza. Pamiętał, że gdy był on w wojsku, porwał i wykorzystywał seksualnie chłopca z podstawówki. Wówczas ukarał go sąd wojskowy - rok więzienia w zawieszeniu. Ale dla sadystycznego pedofila ta kara nie była żadnym ostrzeżeniem. Skorzystał z okazji, gdy dostał przepustkę - wtedy swoje zboczone popędy zaspokoił, molestując 12-letniego chłopca. Dostał 1,5 roku więzienia. I kiedy znów dostał przepustkę, trafił na Tomka, Artura i Krzysia, których postanowił zabić.

Miesiąc po tym, jak został zatrzymany, przyznał się do jeszcze jednej zbrodni: zgwałcił, udusił i zakopał w lesie ciało innego chłopca - 13-letniego Wojciecha P. Jak się okazało, to była jego pierwsza ofiara. Mama chłopca otrzymała dwa listy. Pierwszy pisał Wojtek, że wyjechał zarobić i czuje się dobrze. Drugi - z naklejonych liter wyciętych z gazet - informował, że chłopiec trafił do sekty i autor chciał za niego pieniędzy. Do listu dołączył kosmyk włosów.

Zanim doszło do procesu Mariusza Trynkiewicza, miasto chciało go zlinczować. Tysiące ludzi przyszły też na wizję lokalną do lasu, gdzie pokazywał, jak palił ciała swoich ofiar. Milicjanci musieli chronić mordercę, przeprowadzać go do sądu tylnymi wyjściami pod silną eskortą. A i tak na sali sądowej zdarzyło się, że jedna z matek rzuciła w jego stronę butelką, przeklinali go, grozili. On sam był spokojny i zdystansowany. Przyznał się do wszystkiego. Nikomu nie patrzył w oczy. Ani razu nie powiedział słowa "przepraszam". Zapytany, czy po wyjściu na wolność znowu zapraszałby do siebie nieletnich, odparł: "Tak, na pewno".

Pod koniec września 1989 r. sędzia ogłosił wyrok. Cztery razy orzekał karę śmierci, za każdego bestialsko zamordowanego chłopca.

Ale trwające od 1988 r. moratorium w sprawie niewykonywania kary śmierci, a następnie amnestia (w grudniu 1989 r.) spowodowały, że Trynkiewicz nie zawisł na więziennej szubienicy. Siedzi w więzieniu w Strzelcach Opolskich. Rodziny zamordowanych dzieci odgrażały się, że same wymierzą sprawiedliwość. Ponoć próbowały nawet zatrudnić się w więzieniu. Władze zakładu karnego nie udzielają na ten temat informacji. Również na temat osadzonego Trynkiewicza, na jego prośbę: nie życzy sobie żadnych kontaktów z mediami ani informowania o jego osobie. Mimo to do mediów przeciekło, że parę lat temu próbował zmienić nazwisko na panieńskie jego matki. Sąd nie dał na to zgody. Gdy wyjdzie w 2014 r., będzie miał 51 lat i stanie się anonimowy. Zwłaszcza że dziś nikt nie wie, jak teraz wygląda. Biegli psychologowie uważają, że może nadal popełniać zbrodnie. Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski uważa, że te obawy są uzasadnione: - Działania resocjalizacyjne wobec sprawców przestępstw o podłożu seksualnym odnoszą skutek tylko wtedy, gdy terapia jest kontynuowana- mówi w rozmowie z "Polską" Krzysztof Kwiatkowski. Bruno Hołyst, profesor kryminolog i prawnik, uważa, że po wyjściu z więzienia Trynkiewicz powinien mieć elektroniczny nadzór.
1 3 4 »
22

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

hehe

+68 / -55

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

caro (gość)  •

Dostał 4 razy czapę ,a potem Polska zmieniła sie z komuny w zydokomunę i dostał tylko dwadziesciapare lat. Cóz ,podziekujcie takim lewusom jak wałesa ,tusk czy mazowiecki.

skomentuj

aleheca

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mariusz-trynkiewicz-leszek-pekalski-henryk-morus-mordercy-sprzed-lat.. (gość)  •

przecież ten człowiek ,seryjny morderca w więzieniu to bezpłatne testownie nowych leków.to taki królik doświadczalny nie bedzie protestował,błagał ,prosił ,bo znikąd nie bedzie miał życzliwej pomocy.ile to zaoszczędzi firmom farmaceutycznym pieniędzy a po śmierci zwłoki jego będą oddane do prosektorium do nauki młodym studentom medycyny.

odpowiedzi (0)

skomentuj

trynkiewicz k****!

+85 / -62

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jebac trynkiewicza (gość)  •

niech tylko wroci do Piotrkowa Tryb to go zajebe!

skomentuj

gość

+10 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

chuchler ptb. (gość)  •

Obawy są,że wróći do Piotrkowa Tryb.bo resocjalizacja w jego przypadku nie zadziałała.Zapowiedział,że będzie robił to czego dopuśćił śię w latach 80.Starał śię o zmiane Nazwiska,ale na szczęśćia sąd odrzućił jego wniosek.Nie sądze by wróćił do Piotrkowa(choć moge śię mylić}ośiedli śię gdzieś w Polsce gdzie nikt nie skojarzy jego osoby i tam dopuśći śię swojej rzeżi,a ofiary napewno będą(niestety)zanim prawda wyjdzie na jaw.

odpowiedzi (0)

skomentuj

trynkiewicz k****!

+59 / -65

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jebac trynkiewicza (gość)  •

niech tylko wroci do Piotrkowa Tryb to go zajebe!

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie

+113 / -104

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nati (gość)  •

bede sie bala na dwor wyjsc przez takich ludzi :((

odpowiedzi (0)

skomentuj

Łagodne wyroki

+141 / -97

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aa (gość)  •

Oglądam często w TV programy o różnych zdarzeniach kryminalnych. Zwraca moją uwagę brak istotnego zróżnicowania między wyrokami za przestępstwa pospolite, a zabójstwami. Na własne uszy słyszałem o wyroku 5 lat za zabójstwo i 10 lat za jakiś czyn z pogranicza szantażu, kradzieży i czegoś tam jeszcze.
W moim odczuciu, poza ewidentnym złem, zabójstwo/morderstwo, pobicie ze skutkiem śmiertelnym nie jest porównywalne z niczym innym, bo są to czyny nieodwracalne. Nikt i nic nie przywróci życia ofierze. Dlatego : KS !, anie jakieś humanitarne mrzonki.

skomentuj

Wolność mordercą !

+70 / -75

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Vil (gość)  •

Przestępcy dokonują wiele morderstw .Wyroki są słabe ,dość zabiją, okradną ,trudnią się hadlem ludzmi ,narkotykami,swoje dochody im zostają po wyjściu z więżienia ,był przykład więżnia byłego Członka Zorganizowanej Grupy Przestępczej Narkotykowej ,który dorobił się fortuny w mafi nie pracując nigdy .Mowa jest o tak głośnym temacie w internecie o tym pedale ,bo jego czyny gwałtu więżieniu pracownika p.Leszka było bardzo głośno o tej sprawie ,tylko że były więżień był cwelem więć ,doszło tu do wściekłości więżnia bo upokorzył pracownika zniszczył mu małżenstwo ,rodzine ,mając takie wychowanie chore po swej psychicznie chorej matce ,pisze się tu o Krakowie i tym więżnia sklepie internetowym VenturiShop tym więżniem jest Patryk F*********** urodzony 29.06.1982r ma 31 l.Sprawy z tym więżniem opisane są w całym internecie .

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oto Numery Dilera telefonów ten który miał więżieniu działa ! Skandal !

+75 / -86

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

eee. (gość)  •

Numer którym posugiwał się więżieniu ,włonczył go diler oto Patryk F*********** Tel: 514-261-644, drugi z którego diler dzwonił na przepustkach : 511-161-869 trzeci numer dilera którym posugiwał się w sklepie internetowym VenturiShop :796-364-928. TEN PIERWSZY DZIAŁA TERAZ JEGO MIAŁ WIĘŻIENIU .SKANDAL MORDERCY MAFIOZI ROBIĄ CO CHCĄ !

odpowiedzi (0)

skomentuj

zbrodnia

+124 / -144

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Więzienie opuścił już Eugeniusz Mazur, który 8 stycznia 1991 roku dokonał morderstwa rodziny Miazków w miejscowości Babieniec.

odpowiedzi (0)

skomentuj

polska bezprawiem stoi

+171 / -162

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bezprawie (gość)  •

oni swoje odsiedzieli !! natomiast tacy mordercy jak: OTYLIA JĘDRZEJCZAK I ZIENTARSKI, nie spędzili w wiezieniu nawet minuty !! wyroki skazujące są w polsce dla maluczkich !! żydostwo jest ponad prawem, prokuratury sa kontrolowane przez żydów !! sądy też !! oni swoich nie skrzywdzą!!

skomentuj

debil

+158 / -123

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

qwerty (gość)  •

Pierd.l się od Otylii i Zientarskiego. To były wypadki drogowe i nie porównuj ich do ped.e do pospolitych morderców, zboczeńców i dewiantów. Jesteś z tej samej grupy społecznej, która powinna zostać wykluczona raz na zawsze z normalnie egzystującego państwa!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

pp

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

Z Ciebie kretyn skoro jechanie w terenie zabudowanym 150 km/h uważasz za wypadek i sam udaj się do psychiatryka idioto i nie obrażaj tych którzy mają rację co do tych morderców drogowych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Opuszczaja mamer

+147 / -141

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Władysław (gość)  •

Ja wiem dokąd skierują pierwsze kroki: na Woodstock!
Tak zrobił typek co zadźgał nożem kobietę w Gdyni przed paroma dniami.
Wesoło bawił się z KOmorowskim u Owsiaka.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ale cyrk!

+154 / -129

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krakus (gość)  •

To ja się pytam teraz.. ile w takim razie jest warte ludzkie życie?? Bezwzględne dożywocie dla takiego ścierwa!!! Polskie prawo to śmiech na sali..

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kościół Katolicki zabronił kary śmierci dla największych Bandytów. Brawo....

+164 / -107

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Basior. (gość)  •

Trynkiewicz, Pękalski, Moruś... Mordercy sprzed lat szykują się na wolność. Te nazwiska budziły grozę w całej Polsce. Mariusz Trynkiewicz, Leszek Pękalski, Henryk Moruś w najbliższych latach opuszczą więzienne cele. Nikt nie wykluczy, że mogą chcieć wrócić do zabijania..... Fajne. A Kościół Katolicki zabronił kary śmierci nawet dla największych zbrodniarzy... Bo to niby Pan Bóg daje życie... Prze jaja.

skomentuj

widzisz wieśniaku

+144 / -131

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bieskidnik (gość)  •

to twoi lewacy rządzą polską i całą europą. I to oni twierdzą, że nikt nie jest przestępcą, że to tylko choroba psychiczna. Te całe bandy sędziów, psychologów,prokuratorów to może ludzie kościoła. Wykonujący dyrektywy z UE, także w sprawach łagodzenia kodeksów karnych, robiący wywiady z mordercami i promujący ich w programach to ludzie Kościoła? Łażący w koszulkach z mordercą Cheguevarą to ludzie Kościoła? trzeba być skończonym tępakiem, albo mieć wyjątkowo złą wolę, by tak twierdzić. A kościół gdyby nawet chciał zniesienia kary śmierci, to nie ma wpływu na ustawodawstwo cywilne. Najlepszy dowód to sprawa in vitroi aborcji, gdzie rządzący walczą z kościołem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kościół Katolicki pali Ludzi na stosach....

+127 / -150

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Basior. (gość)  •

Kościół pali Ludzi na stosach.... I ja właśnie nie wiem dlaczego? Może wykonuje dyrektywy UE ? Może. Pieron Go wie. A może Kościół pali Ludzi na stosach bo jest chory umysłowo. A może Ludzie Kościoła są SADYSTAMI ?

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »