Menu Region

Jacek Kurski: Koncepcja zmian w służbie zdrowia jest szalona

Jacek Kurski: Koncepcja zmian w służbie zdrowia jest szalona

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski skrytykował rząd Donalda Tuska za rozwiązania ustawowe w sprawach oświaty, emerytur pomostowych i polityki emigracyjnej. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia mówił, że rządowa koncepcja zmian w służbie zdrowia jest szalona.
Zdaniem Jacka Kurskiego, polityka PO prowadzi do radykalnego ograniczania odpowiedzialności państwa za dobro wspólne. Gdański parlamentarzysta zapewnił, że PiS nie zgodzi się na prywatyzację ochrony zdrowia oraz na to, by ludzkie życie było przedmiotem handlu i logiki zysku. Poseł mówił, że podobna sytuacja ma miejsce w oświacie, której usamorządowienie i urynkowienie doprowadzi do likwidacji wielu szkół, zwłaszcza na wsi.


Poseł PiS powiedział, że rząd szantażuje prezydenta w kwestii emerytur pomostowych, bo jeśli Lech Kaczyński nie podpisze złej rządowej ustawy, prawo do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę straci ćwierć miliona Polaków. Parlamentarzysta jest zdania, że zachowanie PO jest zaprzeczeniem jej obietnic wyborczych i hasła "by żyło się lepiej wszystkim", głoszonego przez tę partię.

Jacek Kurski mówił też, że Platforma przez wiele miesięcy nie była w stanie wprowadzić abolicji podatkowej. Poseł obawia się, że polski rynek pracy nie będzie w stanie zapewnić zatrudnienia Polakom, którzy są zwalniani z pracy w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

służba zdrowia

+21 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

elaryszard (gość)  •

Ciekawe od kiedy to zdrowie pojedynczego obywatela jest dobrem wspólnym ?
Zdrowie jest dane każdemu z nas jako dobro indywidualne i każdy ma się o nie troszczyć. Nie widzę powodu, abym musiał się dokładać do zdrowia pani X lub pana Y, jeśli oni sami o swoje zdrowie nie chcą dbać.

odpowiedzi (0)

skomentuj