Menu Region

WOŚP będzie kupować osobiste pompy insulinowe dla dzieci z...

WOŚP będzie kupować osobiste pompy insulinowe dla dzieci z cukrzycą

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie kupować osobiste pompy insulinowe dla dzieci z cukrzycą. Program wstrzymano w maju po tym jak Ministerstwo Zdrowia zadeklarowało wprowadzenie w Polsce powszechnego leczenia pompami insulinowymi wszystkich dzieci chorych na cukrzycę.
Jurek Owsiak podkreślił, że do tej pory nie ma postępów w realizacji tych zamierzeń, dlatego WOŚP wznawia program. Obejmuje on dzieci do dziesiątego roku życia. Osobista pompa insulinowa po zaprogramowaniu sama podaje dawkę insuliny potrzebną w danym momencie.

Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy profesor Bohdan Maruszewski zwrócił uwagę, iż urządzenie umożliwia najmłodszym swobodne funkcjonowanie.
Dzieci mogą bez przeszkód uprawiać sport i uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego. Profesor podkreślił, że jest to ważne również ze względu na rozwój psychiczny i społeczny młodego człowieka. Fundacja zakupiła już ponad trzy tysiące indywidualnych pomp insulinowych dla dzieci.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakończy też konkurs ofert na zakup sprzętu medycznego, który ma ratować życie i zdrowie dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Na ten cel Fundacja przeznaczyła 13 milionów złotych. To ostatnie pieniądze pochodzące z ostatniego Wielkiego Finału. Zakupiony sprzęt trafi do 84 szpitali w całym kraju.

Kolejny, już 17-ty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czeka nas 11 stycznia. Tym razem celem zbiórki będzie wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się