Menu Region

Prezydent podpisał dziś nowelizację ustawy o BFG

Prezydent podpisał dziś nowelizację ustawy o BFG

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR, pl

Prześlij Drukuj
Mimo podpisu pod nowelizacją ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, prezydent chce zaskarżyć część przepisów do Trybunału Konstytucyjnego.
Podpisana nowelizacja zwiększa do 50 tysięcy euro wysokość gwarancji dla depozytów bankowych. - Podpisałem tę ustawę ze względu na fakt, że podnosi ona sumę gwarantowanych przez państwo wkładów oszczędnościowych. Co nie oznacza, że nie mam w stosunku do tej ustawy zasadniczych wątpliwości - powiedział prezydent na konferencji prasowej.

Zaznaczył również, że część przepisów uchwalonych przez Sejm zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent ma zastrzeżenia do ograniczenia przez ustawodawcę roli Narodowego Banku Polskiego w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. - Gdy prezesem był Leszek Balcerowicz, wszelkie próby ograniczenia jego autonomii był to zamach stanu, a obecne zmiany idą dalej - tłumaczył prezydent.

Lech Kaczyński nie wyklucza własnej inicjatywy ustawodawczej w tej sprawie, która naprawiałaby niedoskonałości rządowego projektu. Prezydent rozważa zwołanie przed świętami Rady Gabinetowej, podczas której chce rozmawiać o ustawie z ministrem finansów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się