Menu Region

IV-ligowy zespół Czarnych Koszul przestaje istnieć

IV-ligowy zespół Czarnych Koszul przestaje istnieć

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Krzysztof Srogosz

Prześlij Drukuj
Ta wiadomość może być dla jednych sporym zaskoczeniem, a dla innych spodziewaną informacją.
Jak się dowiedzieliśmy Polonia SSA Warszawa w najbliższym czasie przestanie istnieć! To już praktycznie przesądzone. Co za tym idzie, z rozgrywek czwartej ligi zostanie wycofana drużyna, która jest tak naprawdę spadkobierczynią historii klubu z Konwiktorskiej. Historii sięgającej 1911 r.
- Oczywiście nie chciałbym, żeby tak się stało. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i zespół nadal będzie istniał - mówi trener drużyny Igor Gołaszewski.

Szanse jednak są na to małe. W niedzielę w warszawskiej siedzibie J.W. Construction spotkali się prezes koncernu i właściciel występującej w ekstraklasie KSP Polonii SSA Józef Wojciechowski oraz prezes Polonii SSA Jerzy Klockowski, który specjalnie w tym celu przyjechał do stolicy. Z naszych informacji wynika, że panowie debatowali przed wszystkim nad planem zgłoszenia 1 grudnia do sądu wniosku o upadłość klubu Polonia SSA.

Gdyby tak się stało, oznaczałoby to, że piłkarze, którzy w ostatnich miesiącach nie dostawali wypłat, straciliby praktycznie jakąkolwiek szansę ich otrzymania. Dostaliby jednak coś w zamian. Możliwość odejścia z klubu przed upłynięciem czasu umowy. Wielu z nich zapewne bez problemów znajdzie szybko nową pracę. Cała sprawa ma jeszcze drugie dno. Na początku 2004 r., gdy Polonia była na skraju upadłości, ówczesny właściciel Janusz Romanowski przekazał pod zastaw jedną ze swoich działek w Konstancinie. Chodziło o to, aby w razie problemów finansowych klubu sprzedać tę nieruchomość i z uzyskanych wpływów pokryć długi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że działka jest warta aż 5 mln złotych.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się