Trudne chwile Kanonierów

Piotr Wierzbicki

Kryzys? To nie żaden kryzys, ale rzeczywiście przechodzimy trudniejsze chwile - przyznał trener Arsenalu Arsene Wenger po tym, jak jego zespół przegrał w sobotę drugi z rzędu mecz ligowy, tym razem 0:3 na wyjeździe z Manchesterem City (przed tygodniem londyńczycy ulegli Aston Villi 0:2).
Była to już piąta porażka podopiecznych Wengera w tym sezonie. Spotkanie na City of Manchester Stadium obnażyło nie tylko piłkarskie słabości Kanonierów. Pod nieobecność pauzującego za kartki Cesca Fabregasa londyńczycy stworzyli tylko dwie groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. Przede wszystkim jednak wyszło na jaw, że źle się dzieje w szatni Arsenalu. Kilka dni przed meczem parę gorzkich słów o atmosferze panującej w zespole powiedział dotychczasowy kapitan William Gallas.

31-letni obrońca poskarżył się francuskim dziennikarzom na młodych piłkarzy Arsenalu, którzy myślą przede wszystkim o lukratywnych kontraktach, ale na boisku brakuje im ducha walki.
Ujawnił, że w przerwie ligowego spotkania z Tottenhamem (4:4) doszło do przepychanki między Theo Walcottem i Robinem van Persiem. Tego ostatniego reprezentant Francji oskarżył o brak respektu dla starszych zawodników. Wreszcie w swojej autobiografii, która pojawiła się na rynku w piątek, przyznał, że jego relacje z Samirem Nasrim są bardzo chłodne.

Informacje z francuskich gazet przedrukowała w czwartek prasa angielska. Reakcja Wengera była stanowcza: pozbawił wylewnego piłkarza opaski kapitana, ukarał go finansowo (równowartość dwutygodniowych zarobków, tj. ok 80 tys. euro) i nie zabrał na mecz do Manchesteru. Bez Gallasa, od którego opaskę kapitana przejął Manuel Almunia (Łukasz Fabiański oglądał mecz z ławki rezerwowych), kontuzjowanych Bacary?ego Sagny, Emmanuela Adebayora, Kolo Toure, Theo Walcotta i zawieszonego Fabregasa Kanonierzy wyglądali na zespół pozbawiony armat. Z minuty na minutę rozkręcali się zaś gospodarze.