Menu Region

Brytyjski rząd ma dzisiaj ogłosić obniżkę podatku VAT

Brytyjski rząd ma dzisiaj ogłosić obniżkę podatku VAT

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Obniżka podatku VAT miałaby pomóc gospodarce i społeczeństwu przetrwać obecną recesję.
Kanclerz skarbu, Alistair Darling, ma ogłosić preliminarz budżetowy, który brytyjskie media określają mianem "nadzwyczajnego budżetu". Najszerzej dyskutowana i spodziewana obniżka to zmniejszenie stawki VAT z 17 i pół do 15 procent. VAT w Wielkiej Brytanii jest i tak niższy niż w innych państwach Unii, ale po raz pierwszy w historii zmniejszy się, zamiast wzrosnąć.

Plany cięć podatkowych odwróciły tradycyjne role brytyjskich partii.
Laburzyści uchodzili zawsze za partię wysokich podatków, a konserwatyści za zwolenników pozostawienia w prywatnych kieszeniach jak największych sum przy ograniczeniu wydatków publicznych. Obecnie to jednak przywódca konserwatystów, David Cameron, ostrzega przed zadłużeniem państwa, które będzie skutkiem obniżki podatków. Premier Gordon Brown odpowiada, że minister skarbu nie zamierza ukrywać konsekwencji "bodźca fiskalnego". Dodaje, że planowane cięcia podatków to nie hazardowa zagrywka, lecz konieczne i odpowiedzialne posunięcie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się