Menu Region

Zamieszki pod stadionem Polonii Warszawa. Kibice Legii, w...

Zamieszki pod stadionem Polonii Warszawa. Kibice Legii, w tym Piotr S., będą sądzeni w Radomiu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Piotr Kutkowski (AIP)

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Zamieszki pod stadionem Polonii Warszawa. Kibice Legii, w tym Piotr S., będą sądzeni w Radomiu Zamieszki pod stadionem Polonii Warszawa. Kibice Legii, w tym Piotr S., będą sądzeni w Radomiu

(© Fot. Wojtek Wilczyński)

Kibice atakowali policjantów, rzucali w nich płonące race, kamienie i butelki. Proces w Radomiu ma się rozpocząć 9 września.
Grupa kibiców Legii stanie wkrótce przed Sądem Rejonowym w Radomiu pod zarzutem zorganizowania zadymy przed meczem ze stołeczną Polonią, niszczenia mienia i atakowania policjantów. Wśród oskarżonych jest słynny Piotr S., prowadzący żyletę legionistów.

Sprawa dotyczy meczu Polonii z Legią, jaki odbył się 2 września 2008 roku. Gospodarzem była Polonia, spotkanie wcześniej określono jako podwyższonego ryzyka.
Dla kibiców Legii przeznaczono 300 biletów. Mogli je kupować pod kilkoma warunkami, w tym posiadania członkostwa klubu i braku zakazu stadionowego. Marsz na Konwiktorską Kibice Legii kupili jednak tylko 40 biletów. Resztę trzeba było zwrócić do Polonii. Za to na stronach internetowych pojawiły się nawoływania do udziału w marszu na stadion tego klubu na ulicy Konwiktorskiej.

Drugiego września w umówionym miejscu w Warszawie pojawiło się kilkuset kibiców Legii ubranych w białe koszulki i emblematy klubu. Gdy zaczęli maszerować towarzyszyli im policjanci, spotykając się początkowo ze słowną agresją. Potem zaczęła się ona zmieniać w atakowanie funkcjonariuszy płonącymi racami, kamieniami, butelkami. Trafiały one także w samochody i przechodniów. Było też wykrzykiwanie haseł, w tym k..wy poloniści, spalimy wasz stadion oraz - jak odnotowała policja - żal kibiców Legii, że kibice Polonii nie stawili się na umówioną wcześniej ustawkę.

Bitwa pod stadionem
Do największych starć z funkcjonariuszami doszło na ulicy Konwiktorskiej. Policjanci zatrzymali wiele osób, a następnie rozpoczęto wobec nich postępowania. Prowadziła je Prokuratura Warszawa Śródmieście Północ. Efektem tego było skierowanie kilku aktów oskarżenia, które dotyczą tego samego zdarzenia. Oskarżeni na S Podejrzanych podzielono na kilka grup. W Radomiu będą sądzone te osoby, których nazwiska zaczynają się na literę S. Wśród nich jest prowadzący żyletę legionistów Piotr S., znany też z innych spraw karnych. Proces w Radomiu ma się rozpocząć 9 września.
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

odp

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ert (gość)  •

Co za propagandowe bzdury. Polecam przeczytać o tej "akcji" z innych źródeł, bo ten news nie ma nic wspólnego z prawdą.
weszlo.com/2014/06/20/akcja-widelec-z-kazdym-rokiem-coraz-bardziej-groteskowa/ lub
http://zagatkowa.salon24.pl/202225,akcja-widelec-czyli-powrot-za-rzadow-po-stanu-wojennego

odpowiedzi (0)

skomentuj

Słynna akcja "Widelec"

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Dr Shpon (gość)  •

7 lat minęło od akcji "widelec" i jak widać tuskozj*by znów odgrzewają stary kotlet. Nie ma nic nowego, to trzeba w g**nie pomieszać.

Czy to nie jest aby blamaż sądu, żeby 7 lat przygotowywać się do sprawy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ocb

+10 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

... (gość)  •

Co to za jakiś analfabeta pisał?

skomentuj

RZEBY TO PRZECZYTAĆ

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

z PO lacki SSycliWOSCI 777 (gość)  •

TRZEBA NIY BYC ŁYSSYM MACZETOWYM DYSSLEKTYKIYm AUTYSSTYCZNYM KIBOLYM MACZETOWY JUNGLI AF I GIBONUF. TRZIKROPKOWYM.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Znachor

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

od Jana (gość)  •

odstaw dopalacze pół debilu.

odpowiedzi (0)

skomentuj