Spaloną rzeźnią w Chorzowie zajmie się teraz prokuratura...

  Spaloną rzeźnią w Chorzowie zajmie się teraz prokuratura WIDEO

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pożar rzeźni w Chorzowie
  1/6
  przejdź do galerii

  Pożar rzeźni w Chorzowie ©arc.

  Sprowadzenie pożaru zagrażającego mieniu wielkich rozmiarów - pod takim kątem ma być prowadzone śledztwo ws. pożaru Rzeźni Miejskiej.
  Wczoraj popołudniu do cho-rzowskiej prokuratury nie wpłynęły jeszcze materiały policyjne ze śledztwa dotyczącego pożaru w zabytkowej rzeźni, w wyniku którego w miniony czwartek spłonął dach jednego z największych budynków kompleksu.

  Ale jak poinformował nas Tomasz Rygiel, zastępca prokuratora rejonowego w Chorzowie, wszystko wskazuje na to, że gdy te materiały już wpłyną, wówczas zostanie wszczęte śledztwo w sprawie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego m.in. mieniu wielkich rozmiarów w postaci pożaru.

  Jeśli uda się znaleźć sprawcę lub sprawców podpalenia chorzowskiej rzeźni, to za działanie umyślne grozić może nawet 10 lat więzienia, natomiast za nieumyślne spowodowanie takiego pożaru grozi od 3 miesięcy do 5 lat.

  Przypomnijmy, że w miniony piątek popołudniu na terenie rzeźni odbyły się oględziny, w których wziął udział biegły sądowy. Ze wstępnej opinii specjalisty wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie albo zaprószenie ognia.

  Jednak nie wiadomo, czy dach stanął w płomieniach, gdy ktoś próbował rozpalić np. ognisko albo czy wcześniej został polany jakąś substancją łatwopalną.

  - W opinii biegłego było to działanie celowe, spowodowane umyślnie lub nieumyślnie - mówiła nam w piątek wieczorem Justyna Dziedzic, rzeczniczka prasowa chorzowskiej policji.

  Do czasu oględzin teren wokół dawnej chłodni zabezpieczała policja, głównie po to, aby nikt niepowołany nie zniszczył materiału dowodowego. Natomiast po piątkowych oględzinach teren został ponownie przekazany pod nadzór właściciela. Obiekt zabezpiecza jedna z firm ochroniarskich, stróżówka znajduje się od strony zabytkowej hali targowej Posti. Jak ustaliliśmy, ochroniarz został już przesłuchany.

  Po pożarze w chorzowskiej rzeźni wśród Internautów seriwsu dziennikzachodni.pl zawrzało. -Podpalili, żeby udać, że był to wypadek, a później, żeby wyburzyć i postawić coś nowego - grzmiała jedna z komentujących Internautek.
  Ktoś inny dodał, że podobny los spotkał dawny młyn w Zabrzu, który do marca 2005 roku znajdował się na rogu ulic Wolności i Brysza.

  Przypomnijmy, że ogień strawił niemal cały budynek zabrzańskiego zabytku: dach i wszystkie kondygnacje. Z ogniem walczyły 22 zastępy straży pożarnej. Budynek rozebrano, a dzisiaj na jego miejscu znajduje się... nieduża galeria handlowa, a w niej m.in. Biedronka i bank PKO BP.

  POŻAR STAREJ RZEŹNI W CHORZOWIE


  CZYTAJ KONIECZNIE:
  POŻAR RZEŹNI W CHORZOWIE. STRAŻ POŻARNA PRZYJECHAŁA ZA PÓŹNO


  CZYTAJ KONIECZNIE
  RZEŹNIA W CHORZOWIE JEST RUINĄ. CZY MOŻNA JĄ URATOWAĆ?  *Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polmos przeprasza
  *Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
  *Sosnowiec lepszy od Katowic. Ulica Małachowskiego bardziej zabawowa niż Mariacka
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Gdzie jest Basia, która jako dziecko zaginęła 15 lat temu? Rodzice wciąż szukają

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy ten bełkot prokuratorski to jest na pewno mowa polska?

  byłem polakiem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  .....zostanie wszczęte śledztwo w sprawie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego m.in. mieniu wielkich rozmiarów w postaci pożaru.....

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo