Trener Czesław Cybulski: Z Pawłem jeszcze nie rozmawiałem

  Trener Czesław Cybulski: Z Pawłem jeszcze nie rozmawiałem

  Marek Lubawiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rozmowa z Czesławem Cybulskim, poznańskim szkoleniowcem Pawła Fajdka, mistrza świata w rzucie młotem
  Czesław Cybulski i Pawłem Fajdek

  Czesław Cybulski i Pawłem Fajdek ©Paweł Miecznik

  W niedzielne popołudnie Paweł Fajdek zdobył złoto w rzucie młotem na mistrzostwach świata w Pekinie. Po raz pierwszy od wielu lat nie było Pana przy nim podczas wielkich zawodów. Czy rozmawiał już Pan z Pawłem po tym sukcesie?
  Jeszcze do mnie nie zadzwonił, ale to rozumiem. Ma tam teraz w Pekinie czas bardzo wypełniony, dziennikarze, spotkania, ale jak wróci wszystko bardzo dokładnie przeanalizujemy. A jest o czym rozmawiać.

  Mistrzów się nie sądzi, ale jak Pan ocenia występ Pawła?
  Oczywiście obraz telewizyjny nie odda wszystkiego, ale odniosłem wrażenie, że Paweł zachowywał się trochę nienaturalnie, nie tak kręcił w kole jak trzeba, popełnił sporo technicznych błędów.
  Ale w sporcie wiele zależy od dyspozycji w danym dniu, od samopoczucia. Złoto oczywiście cieszy, ale czegoś Pawłowi brakowało. Z Wojciechem Nowickim, który zdobył brązowy medal było natomiast inaczej. Podczas eliminacji był niespokojny, a w konkursie finałowym nagle w niego wstąpiła nadzwyczajna pewność siebie.

  Słychać głosy, że poziom finałowego konkursu w Pekinie był bardzo przeciętny, mówiąc delikatnie. A jak Pan ocenia rywalizację w stolicy Chin?
  Trudno się z tym nie zgodzić, choć 80 metrów i 88 centymetrów Pawła to nie jest słaby wynik. Ale ci "wielcy" w naszej konkurencji skończyli się, kiedy zabrano im doping. Teraz nagle nie potrafią rzucać. To pokolenie, które się dopingowało na szczęście odchodzi. Liczyć się będą tylko ci, którzy tak ciężko i systematycznie pracują jak my.


  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo