Wybieramy najpiękniejszą góralkę świata [GŁOSUJ]

  Wybieramy najpiękniejszą góralkę świata [GŁOSUJ]

  Łukasz Bobek

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Tzvetomila Kioseva - zespół "Sider Voivoda" - Bułgaria - SMS o treści "GORALKA.1" na numer 72355 (koszt 2,46 zł z
  1/17
  przejdź do galerii

  Tzvetomila Kioseva - zespół "Sider Voivoda" - Bułgaria - SMS o treści "GORALKA.1" na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

  Blondynka o niebieskich oczach, czy może brunetka lub ruda... Jaka powinna być najpiękniejsza góralka świata? Dzisiaj rozpoczynamy nasz plebiscyt, w którym wybieramy tę jedyną góralską miss świata.
  Nasz plebiscyt już na trwałe wrósł w program Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który odbywa się w Zakopanem każdego roku. Pod Giewont przyjeżdżają popisywać się swoim folklorem, tańcem, śpiewem i muzyką zespoły z całego świata. Wśród nich są panie, które swoją urodą ucieszą oko niejednego pana. Nie od dziś bowiem wiadomo, że góralki to najpiękniejsze kobiety świata.

  Najpiękniejsza Góralka Świata [REGULAMIN]  Tym razem mamy okazję podziwiać urodziwe kobiety aż z 13 krajów świata - od Europy Wschodniej (np. Ukraina) aż po zachodnie rubieże naszego kontynentu (np. Portugalia). Ale pod Giewontem pojawiły się też zjawiskowe kobiety z drugiej półkuli - aż z Meksyku.

  - Tyle pięknych góralek w jednym miejscu to rzecz niezwykła - śmieje się Andrzej Gawlak, góral z Zakopanego. - Wiadomo, że góralki są najładniejsze, ale każda z nich ma inny typ urody. U nas miss mogłaby być pewnie urodziwa blond włosa piękność z niebieskimi oczami. Pytanie jednak, czy taki typ urody jest także wyznacznikiem piękna np. w Grecji, Portugalii czy Meksyku. Jestem jednak pewien jednego - że dziewczyny, które znalazły się w tym plebiscycie, prezentują typową urodę dla swojego regionu. W końcu nominowali je ich krajanie, członkowie ich zespołów. Ciekaw jestem, która najbardziej spodoba się zakopiańskiej publiczności.

  Przekonamy się już za kilka dni. O tym, która góralka zostanie światową miss, zdecydować może każdy. Wystarczy oddać głos na jedną z 16 kandydatek (reguły głosowania opisane są w ramce obok zdjęć). Wyniki głosowania zostaną ogłoszone w czasie wielkiego koncertu finałowego w namiocie festiwalowym w piątek 28 sierpnia. Najpiękniejsza góralka dostanie w nagrodę sznur czerwonych korali w pięknie zdobionej szkatułce. Jak mało bowiem co, czerwone korale są atrybutem pięknej kobiety z gór. Zapraszamy więc do zabawy!

  Jak głosować na góralkę?

  16 kandydatek biorących udział w plebiscycie na najpiękniejszą góralkę to dziewczyny z zespołów biorących udział w festiwalu.
  Każda kandydatka została nominowana przez członków swojego zespołu. Konkurs trwa do piątku 28 sierpnia do godz. 15. Głosować można za pośrednictwem SMS-ów oraz kuponów, które będą drukowane w "Krakowskiej".

  W treści SMS (koszt 2,46 zł z VAT) należy wpisać "GORALKA.X", przy czym X to numer kandydatki (podajemy je pod zdjęciami) i wysłać na numer 72355. Każdy SMS to zakupione e-wydanie "Krakowskiej".

  Z kolei wycięte i wypełnione kupony należy wrzucać do urn z logo "Gazety Krakowskiej", które zostaną ustawione w wiosce festiwalowej na dolnej Równi Krupowej, a także przy letniej redakcji "Krakowskiej" na Krupówkach (na końcu deptaka, przy skrzyżowaniu z ulicami Kościeliską i Nowotarską). Na kupony czekamy do godz. 12.

  Głosy oddane przez uczestników plebiscytu stanowią 50 proc. wagi głosów decydujących o wynikach. Drugie 50 proc. to głosy oddane przez kierowników zespołów, przy czyn nie mogą oni głosować na kandydatki ze swojego zespołu. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w czasie koncertu finałowego 47 MFFZG.

  Najpiękniejsza Góralka Świata [REGULAMIN]
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo