Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2015: Pielgrzymi...

  Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2015: Pielgrzymi wyruszyli z Tworoga [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2015: Pielgrzymi wyruszyli z Tworoga [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/78
  przejdź do galerii

  ©Iwona Makarska

  Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2015: Pielgrzymi z Tworoga, gdzie mieli pierwszy nocleg, wyruszyli w dalszą drogę około godz. 10. Jest ich około tysiąca.
  Pielgrzymi diecezji gliwickiej idący na Jasną Górę już przed godz. 8. zgromadzili się w kościele w Tworogu w powiecie tarnogórskim, by uczestniczyć w mszy św. Koncelebrował ją ks. bp Gerard Kusz. Mówił o radości z pielgrzymowania.

  Przypomnijmy, że pątnicy z Gliwic wyruszyli na Jasną Górę 20 sierpnia. Po drodze dołączyli do nich wierni z Tarnowskich Gór i Toszka. Około godz. 19.30 dotarli do Tworoga w powiecie tarnogórskim. Tam mieli pierwszy nocleg.

  Odwiedziliśmy ich także i dzisiaj. Pogoda dopisuje, nastroje także wśród pielgrzymujących są wyśmienite.

  - Siłę mam i czuję się wspaniale. Modlę się w różnych intencjach, zwłaszcza o moją rodzinę. Pielgrzymka daje mi wyciszenie, czas na przemyślenia i radość na cały rok - mówi Agnieszka Stasiuk z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Pyskowic. Na pielgrzymkę idzie piąty raz.

  Mariusz Sobczak z parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej z Opatowic na pielgrzymce jest już po raz dziewiąty. A przygoda z pielgrzymowaniem zaczęła się u niego zupełnie przypadkowo. - Miałem jechać nad morze, ale nie wyszło. Nie wiedziałem co zrobić z urlopem i kolega namówił mnie na pielgrzymkę na Jasną Górę - mówi. - To spotkanie ludzi, którzy są otwarci na Jezusa. Mogę wyrazić to, co czuję, jestem bardziej otwarty na wiarę. Ale pielgrzymka to też walka z samym sobą w trudnych chwilach, pomoc drugiemu człowiekowi - to uczy pokory w życiu - dodaje.

  - Wstałam z uśmiechem na twarzy, widzę uśmiechy też na innych twarzach. Wystarczy raz pójść, poznać tych wspaniałych ludzi i już tak zostanie. Nie myślę o tym, że słońce grzeje czy, że nogi bolą. Wspaniałe przeżycie. Idę, by wiarę utwierdzić, idę z modlitwą i prośbami od tych, którzy nie mogli pójść. Każdy z nas ma ukryte pragnienia i potrzeby. Wiara nas trzyma, a życie ma sens - mówi Joanna Pokojska z parafii św. Anny w Gliwicach-Łabędach.

  Dziś i juto do pielgrzymki dołączą grupy z Lublińca, Tworoga i Boronowa. XXII Diecezjalna i 369. Gliwicka Piesza Pielgrzymka dotrze na Jasną Górę w sobotę 22 sierpnia.
  *Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polmos przeprasza
  *Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
  *Tak policja w Katowicach ściga i strzela do pirata drogowego ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Strefa 30 Katowice ZA i PRZECIW MAPKA + SONDA

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo