Menu Region

Wielka Brytania: Obniżka podatków

Wielka Brytania: Obniżka podatków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Brytyjski rząd planuje obniżkę podatków, która miałaby pomóc gospodarce i społeczeństwu przetrwać obecną recesję. Opozycja ostrzega, że jedyną metodą sfinansowania obniżki będzie kolosalne zadłużenie państwa.
Już jutro brytyjski rząd ogłosi swoje plany budżetowe na przyszły rok, w których znajdą się cięcia podatków. Premier Gordon Brown, który od pewnego czasu forsuje ideę "bodźca fiskalnego" w walce z recesją, nie chce podać szczegółów. Powiedział jednak telewizji BBC, że cięcia podatkowe muszą być znaczne, aby odniosły skutek.

Brytyjskie media, cytując przecieki ze sfer rządowych, przewidują obniżkę podatku VAT z obecnych 17 i pół do 15 procent. Poza tym rząd miałby utrzymać przez kolejny rok zniżkę w podatku dochodowym dla najniżej zarabiających i odroczyć - również o rok - zapowiadane podniesienie stawek podatku samochodowego.

Przywódca opozycyjnej partii konserwatywnej David Cameron ostrzegł, że takie obniżki podatków to bomba z opóźnionym zapłonem. Zadłużenie państwa trzeba będzie bowiem w przyszłości spłacić, wydatnie podnosząc podatki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się