Menu Region

Krzysztof Penderecki kończy dziś 75 lat

Krzysztof Penderecki kończy dziś 75 lat

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Z tej okazji przygotowano wiele muzycznych, i nie tylko, atrakcji.
Z tej okazji metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz odprawi (godz.9.30) mszę w intencji jubilata w warszawskiej archikatedrze świętego Jana. Liturgię uświetni występ Chóru Lege Artis, który wykona fragmenty kompozycji Jubilata "Stabat Mater" i "Agnus Dei".

W południe w Filharmonii Narodowej odbędzie się kolejny koncert kończącego się dziś w Warszawie Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego.

Utwory kompozytora - Divertimento na wiolonczelę solo, Koncert fletowy, Chaconne na smyczki i Sinfonietta nr 2 na klarnet i smyczki w wersji na flet wykonają: fleciści Massimo Mercelli, Łukasz Długosz i Danjulo Ishizaka (wiolonczela). Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego.

Wieczorem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej z okazji urodzin kompozytora spotkają się przyjaciele i goście ze świata. Krzysztof Penderecki stanie za pulpitem dyrygenckim, aby poprowadzić wykonanie jednej z największych i najbardziej znanych swoich kompozycji - ,,Siedem bram Jerozolimy".

Dzisiejsze koncerty zamkną trwający od czwartku Festiwal Krzysztofa Pendereckiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się