Menu Region

Rzeszów: Schronisko dla bezdomnych nikomu nie odmówi noclegu

Rzeszów: Schronisko dla bezdomnych nikomu nie odmówi noclegu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Policja i straż miejska w Rzeszowie zaapelowały do mieszkańców o przekazywanie informacji o osobach, którym grozi zamarznięcie. Służby podkreślają, że powiadomienie ich o człowieku siedzącym nieruchomo na dworze może uratować taką osobę od śmierci.
Prośba policjantów i strażników zbiega się z wystąpieniem na Podkarpaciu przymrozków i pierwszych opadów śniegu. Do nadchodzącej zimy intensywnie przygotowują się schroniska dla bezdomnych w całym regionie.

Największa tego typu placówka na Podkarpaciu - schronisko dla mężczyzn w Rzeszowie ma obecnie pod swoim dachem prawie 80 osób, jednak z każdym dniem liczba ta będzie rosła. Kierownictwo schroniska zapewnia, że nikomu nie odmówi noclegu.


Wielu bezdomnych nie chce jednak przychodzić do schronisk, gdyż trzeba tam przestrzegać regulaminu i powstrzymać się od picia alkoholu. Niektórzy wybierają opuszczone rudery, działkowe altanki czy inne miejsca, które wprawdzie zabezpieczą przed deszczem czy śniegiem, ale nie ochronią przed zimnem.

Policja wysyła patrole w miejsca, w których mogą koczować bezdomni. Pomagają jej mieszkańcy schroniska.

Przed wyziębieniem organizmu ostrzegają też lekarze. Podkreślają, że kilka godzin przebywania na mrozie bez ruchu może doprowadzić do śmierci.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się