Menu Region

Tygodnikowe hity trefnisiów ze stolicy

Tygodnikowe hity trefnisiów ze stolicy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Lucjan Strzyga

Prześlij Drukuj
Warszawscy prześmiewcy z Kabaretu Moralnego Niepokoju szturmują przedświątecznie nasze poczucie humoru i kieszenie.
Niedawno premierę miała ich płyta "Piosenki, czyli walizki pełne wody", z 19 premierowymi songami, oraz krążek DVD z "Historią świata", a już w poniedziałek obdarują nas 4-płytowym boksem z kompletem "Tygodnika Moralnego Niepokoju", który królował przez trzy lata w TVP 2. Pożegnalny odcinek oglądaliśmy 2 lipca 2006 roku.

Teraz zapis skeczy i dowcipów w wykonaniu tygodnikowych bohaterów: tow. Dyrektora, jego zausznika Mrównicy, Spikerki i duetu Gwidon i Romek, został wzbogacony fragmentami występów z wrocławskiego klubu Metropolis i scenkami z warszawskich ulic.

I wciąż niezmiennie bawić nas będą PRL-owskie zapędy szefa fabryki, która niczego nie wytwarza, lizusostwo jego zastępcy, który dla przypodobania się szefowi gotów jest donieść na samego siebie, a także menelskie dialogi dwóch życiowych cwaniaków, świetnie zaobserwowane w nadwiślańskim plenerze.

Bowiem dobry kabaret nie tylko kpi z rzeczywistości, ale też twórczo ją przetwarza. Wiedzą o tym Katarzyna Pakosińska, Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski i Rafał Zbieć, gdy nas rozśmieszają, ale też wtedy, gdy serwują nam chwile życiowej refleksji. Nie bez przyczyny prowadzą swą satyryczną misję już od 15 lat.

"Kabaret Moralnego Niepokoju - Tygodniki", 4 DVD, dystr. Best Film, cena 91,99 zł

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się