Menu Region

Londyn: Samotne matki do pracy

Londyn: Samotne matki do pracy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Brytyjski rząd planuje ograniczyć wypłaty zasiłków dla samotnych matek. Wchodząca w życie w poniedziałek reforma zakłada, że zasiłek socjalny dla samotnego rodzica będzie wypłacany do ukończenia przez jego dziecko 12 lat, a nie jak obecnie - do 16 roku życia. Za dwa lata zasiłek będzie przysługiwał tylko osobom wychowującym dzieci nie starsze niż siedmioletnie.
Zmiany mają na celu walkę ze zjawiskiem utrzymywania się tylko ze świadczeń społecznych. W Wielkiej Brytanii są rodziny, w których nikt nie pracuje już od trzech pokoleń, a matki nie wiążą się na stałe z ojcami swoich dzieci, licząc że w ich wychowaniu pomoże im nie mąż, czy partner, lecz państwo.

Ogłoszone przez rząd zmiany wzbudziły protesty, krytykował je również jeden z doradców brytyjskiego rządu. Nalega on, aby w obliczu recesji, która nie ułatwi poszukiwania pracy, odłożyć tę reformę przynajmniej o 2-3 lata. Minister pracy i emerytur, James Purnell zapewnił jednak, że samotne matki, którym rzeczywiście nie uda się znaleźć pracy mogą - tak jak każdy - liczyć na zasiłek dla bezrobotnych.

Rząd oblicza, że w Wielkiej Brytanii jest obecnie milion osiemset tysięcy samotnych rodziców, z których nie pracuje prawie połowa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się