Menu Region

Sąd Apelacyjny podtrzymał wyroki milionowych kar dla TP SA i...

Sąd Apelacyjny podtrzymał wyroki milionowych kar dla TP SA i PKP Cargo

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd Apelacyjny oddalił odwołania Telekomunikacji Polskiej i PKP Cargo od orzeczeń Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Sąd odrzucił apelację TP SA od decyzji UOKiK-u sprzed dwóch lat. Urząd nałożył wtedy 12 milionów złotych kary na największego operatora telekomunikacyjnego, za wprowadzenie podwyżki cen połączeń międzynarodowych z numerami rozpoczynającymi się na 0-708-1, należących do konkurencji spółki.

Sąd oddalił również odwołania operatora kolejowych przewozów towarowych PKP Cargo. Przed czterema laty UOKiK nałożył 20 milionów złotych kary za różnicowanie kontrahentów przy ustalaniu wysokości upustów na węgla kamiennego. Urząd kwestionował zastrzeżenie PKP Cargo, że nie będzie realizować zleceń do wybranych odbiorców i stacji.

Sąd Apelacyjny podtrzymał również karę 10 milionów złotych na PKP Cargo i półtora miliona złotych dla CTL Logistics. W 2005 roku uznał za niedozwolone porozumienie między tymi firmami. Operator przewozów towarowych zastrzegł w umowie, że konkurenci CTL Logistics nie uzyskają korzystniejszych warunków świadczenia usług.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się