Menu Region

Wiktor Świetlik: Gliwice to dziś jest Polska!

Wiktor Świetlik: Gliwice to dziś jest Polska!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wiktor Świetlik komentator "Polski"

1Komentarz Prześlij Drukuj
Wczoraj opisywaliśmy protesty, które wśród liderów organizacji śląskich budziło fetowanie przez prezydenta w Gliwicach rocznicy odzyskania niepodległości w 1918 roku.
Powód? Ta część dzisiejszej Polski przed wojną należała do Niemiec. Mam nadzieję, że te protesty to głos jakichś kilku nazbyt zapalonych działaczy. Ale tak czy siak, fakt, że one są wywoływane, to najmocniejszy argument, jaki może być za tym, by w rocznicę 11 Listopada prezydent był w Gliwicach. Nie tylko w tym roku, ale i w przyszłym, i by święto to fetowano tam szczególnie hucznie.

Kierując się logiką pana Andrzeja Rucznioka ze Związku Ludności Narodowości Śląskiej, 4 lipca - Dzień Niepodległości w USA - powinno obchodzić tylko trzynaście stanów ze wschodniego wybrzeża. A z obchodów rocznicy 3 Maja należałoby wyłączyć chociażby Wrocław czy Szczecin. Jest to w ogóle zresztą argumentacja tak absurdalna, że dalszych przykładów nie ma sensu mnożyć.

- Ówczesnym gliwiczanom nie spieszyło się do Polski - twierdzą śląscy działacze. Któż więc ma fetować 11 Listopada w Gliwicach, jak nie polski prezydent? Dzieci weteranów niemieckich freikorpsów tłumiących powstania śląskie? Nie wiem, czy owi śląscy działacze mają pełną świadomość konsekwencji swoich wypowiedzi.

Tego, jak potężne potwory wyzwalają. Jak szkodzą zresztą rozsądnemu odkrywaniu przez niektóre polskie miasta swojej niemieckiej przeszłości. Tak jak robi to od paru lat Wrocław. Jeśli jest prawdą, że martwi przewracają się w grobach, słysząc niektóre słowa, to niechybnie robi to Wojciech Korfanty, słuchając tych panów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Szwabska bezczelność

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sas (gość)  •

Przez kogo finansowana jest ta niemiecka organizacja pod nazwą Związku Ludności Narodowości Śląskiej? Kto płaci ten wymaga. Ot i co! Bezczelność Szwabów nie zna granic!
Pozdrawiam
SAS

odpowiedzi (0)

skomentuj