Menu Region

Premier przedstawił dokonania swojego gabinetu

Premier przedstawił dokonania swojego gabinetu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk, na wniosek posłów Lewicy, przedstawiał dziś dokonania swojego gabinetu po dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia. Rok rządów koalicji PO-PSL ostro skrytykowała opozycja.
Szef rządu za sukces uznał przede wszystkim poprawę stosunków z krajami Unii Europejskiej i z Rosją. Wymienił też podjęte przez rząd działania ułatwiające życie obywatelom. Wspomniał o obniżce podatków i podwyżkach dla nauczycieli, a także o postępach w budowie boisk.

Z oceną lidera Platformy Obywatelskiej stanowczo nie zgodził się prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zarzucił premierowi błędy w polityce zagranicznej oraz wprowadzanie złej atmosfery do życia publicznego.
Powiedział też, że rząd bezpodstawnie nęka przesłuchaniami byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Kaczyński zarzucił Tuskowi ustępstwa wobec Rosji, kosztem popsucia stosunków z innymi partnerami na Wschodzie. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, Rosja najpierw bezprawnie zablokowała eksport polskiego mięsa, następnie w zamian za poważne ustępstwa go odblokowała, a my uznaliśmy to za sukces.

Premier Tusk oskarżył prezesa PiS o zniekształcanie debaty publicznej "paskudnymi aluzjami". Premier zwrócił się też do szefa PiS z prośbą, aby skłonił swojego brata Lecha Kaczyńskiego do podpisania Traktatu Lizbońskiego.

Donalda Tuska i jego rząd skrytykowała też Lewica, na wniosek której przeprowadzono debatę. Sojusz Lewicy Demokratycznej zarzucił premierowi przede wszystkim brak współpracy z opozycją. Zdaniem przewodniczącego partii Grzegorza Napieralskiego Platforma Obywatelska po dojściu do władzy zapomniała o swoich obietnicach przedwyborczych, co widać chociażby na przykładzie projektów reformy służby zdrowia.

Szef SLD wypomniał Tuskowi, że w czasie kampanii obiecał Polakom, że pod rządami Platformy Obywatelskiej będą ich leczyć dobrze opłacani lekarze i godziwie wynagradzane pielęgniarki. Tymczasem, jak stwierdził Napieralski, były to obietnice bez pokrycia. Według przewodniczącego Sojuszu w Sejmie brakuje merytorycznej debaty, a większość sejmowych sporów to raczej polityczne przepychanki pomiędzy PiS a PO. Napieralski podkreślił, że ustawiczny konflikt pomiędzy największymi ugrupowaniami odbywa się kosztem całego społeczeństwa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zero dokonań

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

Już w tytule jest przekłamanie. Nie było żadnych dokonań. To jest rok
psucia roboty poprzedników i bezczynność. Dla kogo sukcesem jest wycofanie się z Iraku?. Na pewno nie dla wojska, bo tam nasi żołnierze
zarabiali 4 razy wiecej niż w kraju i wcale nie zależało im na rejteradzie.

odpowiedzi (0)

skomentuj