Menu Region

Śledczy bada, co miał w baku samorządowiec PiS

Śledczy bada, co miał w baku samorządowiec PiS

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anna Szałkowska

Prześlij Drukuj
Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego z ramienia PiS Waldemarem Bonkowskim zainteresowała się prokuratura.
Śledczy sprawdzają, czy będąc prezesem w Gospodarstwa Rolnego w Bielniku (gmina Elbląg), korzystał bezprawnie z paliwa rolniczego. - Z dokumentów wewnętrznych firmy oraz oświadczeń pracowników wynikało, że pan Bonkowski tankował samochód paliwem rolniczym przeznaczonym do sprzętu gospodarskiego - mówi "Polsce" następca Bonkowskiego Maciej Romanow.

Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Elblągu, potwierdza, że śledczy analizują materiały w sprawie korzystania przez prezesa z paliwa rolniczego. - Na razie nikomu nie postawiono w tej sprawie zarzutów. Nie podjęto jeszcze decyzji, jaki będzie ciąg dalszy postępowania - wyjaśnia Karmowski. Paliwo rolnicze jest obciążone inną, niższą akcyzą niż normalny olej napędowy. Używanie go do innych celów niż rolnicze jest przestępstwem karnoskarbowym.

Lista zarzutów, jakie pod adresem Bonkowskiego stawia Maciej Romanow, nie kończy się tylko na paliwie. Twierdzi, że za prezesury firma poniosła straty. Jak wysokie? Na to nie ma jeszcze dokładnej odpowiedzi. - Według mnie stan firmy podczas prezesury Bonkowskiego dramatycznie się pogorszył - mówi. Bonkowski w sprawie Bielnika nie ma sobie nic do zarzucenia. Wręcz przeciwnie. - Przez dwa lata walczyłem o to, aby to należące do Energii gospodarstwo nie było sprzedane za niską cenę - chwali się wiceprzewodniczący. Twierdzi, że pomysł sprzedaży gospodarstwa powstał za władzy lewicy, ale PiS go zahamował, kiedy doszedł do władzy. - Przez czas mojego prezesowania zrobiono wszystko, aby mnie usunąć. I w końcu się udało. Ciekawe, że od razu gospodarstwo zostało sprzedane - podkreśla. Były prezes sugeruje, że tą transakcją powinno się zająć CBA, bo - jak twierdzi - doszło podczas niej do dużych nadużyć.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się