Menu Region

W Puławach rusza proces dyrektora cyrku

W Puławach rusza proces dyrektora cyrku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed Sądem Rejonowym w Puławach ma dziś ruszyć proces dyrektora cyrku, odpowiedzialnego za zawalenie się namiotu cyrkowego w czasie przedstawienia. Namiot runął na wypełnioną ludźmi widownię podczas wichury w maju ubiegłego roku. Z kilkuset osób, które oglądały przestawienie, ponad 50 trafiło do szpitala.
Prokuratura oskarżyła dyrektora cyrku Andrzej S. o to, że dopuścił do montażu konstrukcji, która była w złym stanie technicznym. Poza tym pozwolił, aby konstrukcję namiotu składały nieprzeszkolone osoby. Zarzuciła także dyrektorowi samowolę budowlaną, gdyż nie zgłosił w starostwie opolskim faktu ustawienia namiotu.

Przed sądem staje także rzeczoznawca Kazimierz Ch. Prokuratura twierdzi, że poświadczył nieprawdę w orzeczeniu uznając, iż elementy namiotu spełniają wymogi techniczne, a konstrukcja jest bezpieczna.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się