Menu Region

W 60 krajach świata trwają prześladowania chrześcijan

W 60 krajach świata trwają prześladowania chrześcijan

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Tak wynika z raportu międzynarodowej organizacji katolickiej "Kościół w Potrzebie" (,,Kirche in Not"). Raport, opublikowany w kilku językach, zostanie zaprezentowany jutro w Warszawie.
W raporcie czytamy, że poszanowanie wyznawców innych religii należy często do wyjątków w naszych społeczeństwach. Trudno jest niekiedy pogodzić wiarę w słuszność i prawdę swojej wiary z tolerancją wobec innych religii - stwierdza raport omawiający kwestię wolności religijnej na świecie.

Dyrektor francuskiego biura ,,Kirche in Not", Marc Fromager przypomniał podczas prezentacji raportu w Paryżu, że dzieło stawia sobie za cel czuwanie nad przestrzeganiem wolności religijnej na świecie i uwrażliwia opinię społeczną na naruszanie tego podstawowego prawa człowieka.

Podkreślił, że przede wszystkim chrześcijanom odmawia się praw do swobodnego wyznawania ich religii. Według francuskiego przedstawiciela ,,Kirche in Not" największą przeszkodę dla wolności religijnej stanowi fundamentalizm hinduski i islamski, a także istniejące jeszcze reżimy komunistyczne.

Raport ,,Kirche in Not" stwierdza, że poważne naruszanie wolności religijnej występuje w 14 krajach świata - m.in. w Chinach, Iranie i Arabii Saudyjskiej. Ogółem stwierdzono ograniczenie prawa do wolności religijnej w 60 krajach świata.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się